PDA

View Full Version : Koju pasminu odabrati?Sva pitanja ovdje!

Stranice : [1] 2

*Katy*
25.07.2009., 11:06
Koji pas je najbolji za mene?
Ja bih htela nekog veselog,lepog,dobrog psa.Da me uvek razveseli,nasmeje,da se uvek sa njim mogu igrati.Zelela bih nekog veceg psa,i da ne bude opasan.Volela bih uzeti labradora ili zlatnog retrivera,ali recite mi vaše predloge i nešto o tom psu koji mi predlažete!

P.S.Ako sam temu stavila na pogrešno mesto nemojte je brisati ili zaključati već je premestite...

*Tea*
25.07.2009., 11:21
možda njemački boxer................ja njih OBOŽAVAM!!!

Paula
25.07.2009., 12:11
Ja ti iz iskustva mogu reći kako sam ja birala pasminu. Uzela sam ocjenu od 1 do 5 za svaku kategoriju koja je došla u obzir.

Recimo: aktivnost (koliko je pas aktivan, koliko mu šetnje, trčanja treba), prehrana (koliko jede, to je bitno zbog financija), osobnost (svaka pasmina ima neke svoje specijalne kategorije, dal je čuvar, voli vodu, lovački tip...), prostor (koliko mu treba prostora za život; ne može bernardinac u stan, makar ima primjera)

Kad to sve zbrojiš i oduzmeš, dobiješ ono što tebi odgovara.

Iskreno, ja labradora ili retrivera ne bi uzimala jer puno ljudi misli da su oni kućni ljubimci, ali nitko ne uzima u obzir da su oni retriveri i koriste se za lov kao i u službenim svrhama (policija, vojska). Oni vole učiti i treba im puno hrane i kretanja. Ako bi radije sa psom šetala dva puta dnevno, lagano, bez isrčavanja, ne bi rekla da su oni za tebe. Naravno, ti biraš što želiš, ali jako dobro znaj da je velike pse potrebno dobro naučiti poslušnosti (bez kazne udaranjem! nijednog psa nemoj tako kažnjavati) jer ti je onda lakši suživot.

Meni su seteri iskreno predivni jer su jako jako miroljubivi i prije će bježat ako budu napadnuti nego se branit i malo hrane trebaju, no malo više prostora, ali su doista pravi ljubimci. I jako lako uče.

Dalmatineri su jako dobri ljubimci, ali isto im treba dosta aktivnosti.

Imaš puno po internetu o psima, uzmi u obzir i kategorije u koje spadaju (radni psi, lovački, goniči...).

Sretno!

Paula
25.07.2009., 12:12
P.S. Ako te zanima neka određena pasmina, ja ti doma imam knjigu o psima gdje su navedene aktivnosti, prehrana, prostor i njega dlake koja je potrebna nekoj vrsti, pa dok budeš razmišljala o nekoj pasmini, slobodno me na privatnu poruku pitaj i ja ću ti napisati sve o toj pasmini. :type:

leprechaun
25.07.2009., 14:57
jesi li razmišljala da nabaviš mešanca?Udomiš nekog iz azila?To je plemenito a i tamo ima veliki izbor.

*Katy*
25.07.2009., 16:23
Znam.
Moj drug ima labradora,extra je!Ne vode ga u lov,voli da se šeta!Mnogo mi se dopada...(obožava lopte)Ove ili sledeće godine dobijam psa pa kad bude vreme za biranje moraću dosta da pogledam oko tih pasa!
U mom gradu nema azil,ali ima u blizini...
Hvala vam.Dosta ljudi ima labradore,a ne vode ih u lov...

Paula
25.07.2009., 17:05
Labradore se ne mora voditi u lov, ali njima je to u nagonu i instinktu pa treba nekad paziti da ne bi potrčali za nečijom kokoši ili slično. Nisam rekla da ih treba, ali su to psi s takvom naravi i onaj tko nema vremena puno ih izvoditi u šetnju i paziti da budu dovoljno aktivni, bolje da ih ne uzima.

Imaš puno oglasa gdje se poklanjaju mješanci, pa i čistokrvni psi, malo to promotri pa razmisli.

Hanna
28.07.2009., 11:21
P.S.I. ne moraš uzet psa iz azila jer se na svu žalost svako malo može pronaći neki pas kako sam luta ulicom.
Zašto njega ne bi uzela?
Btw... malo nam bolje opiši koliko bi prostor imao i sl. pa ćemo ti više moći pomoći.

*Katy*
28.07.2009., 16:06
Moj pas bi imao veliko dvorište.
Igrala bih se dosta sa njim,šetala bih ga...Naravno i kupala!
Nećemo ga puštati da luta po ulici.Imaće boks(ili nešto malo drugačije).
Hvala ti što mi pomažeš!!!

Paula
28.07.2009., 18:23
Ako imaš ograđeno dvorište, nemoj raditi boks. Ja ne kužim šta dobro ljudi u tome vide. To je kao da je na lancu, samo to sputavanje nije vidljivo. Pas je tako odvojen od obitelji i osjeća se zanemareno i manje važnim. Ja nikada ne bi psa mogla strpati u kavez, kao da je u šinteraju.:thmbdn::thmbdn::thmbdn:

Imaš li dvorište, onda ne brini. Ako štene odmah učiš da je dvorište i kuća njegov dom, nema šanse da bježi, osim ako će biti mužjak pa u doba tjeranja odluči otići (savjetujem kastraciju svakako, bez obzira na bježanje).

Probaj pronaći na netu o pasminama koje su najčešće ljubimci, ne moraju to biti samo labradori i retriveri, i koker španijeli, dalmatineri, chow-chow, bokseri, pudle, buldozi, čak i seteri, ali njima treba dosta prostora... Ima puno pasa koji su idealni ljubimci i nisu zahtjevni. Savjetujem da se dobro raspitaš, o uzgajivačnicama (ne oglas! osim ako se ne reklamira uzgajivačnica) ili uzmi mješanca i imat ćeš super psa, nepoznatog podrijetla, ali ćeš spasiti život i to je važno.

p.s. Moja susjeda, koja je već starija gospođa, ima cca 65god, je udomila psića starog 3 godine i predivan je, bolji od većine pasa koje znam. Laje kad netko dolazi, ali je takva maza da odmah legne na leđa da ga mazim po trbuhu. Možeš u skloništima naći super peseke.

*Katy*
29.07.2009., 10:21
OK.Hvala ti!
Nisam ja mislila da ceo dan bude u boksu nego samo preko noći,da mi ne ode!hehe

*Katy*
29.07.2009., 10:24
E,da!Zaboravila sam ovo:Nije mi još zagrađeno dvorište,ali psa će mo uzeti kad zagradimo!!!
Moj komšija ima psa(u boksu),stalno je u boksu,zagradili su dvorište,a nikad ga ne puštaju(bar ja nisam primetila),ne znam ni kad su ga šetali(možda nekad,nešto malo).Meni je žao tog psa...Eto,morala sam da napišem!!!

Zora
29.07.2009., 10:51
Pa, meni se iskreno sviđaju Samojedy. Vrlo dobri psi, inteligenti, aktivni i zaigrani, a opet su dobri čuvari i dobročudni su, evo par slika.

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:rHzLPkiYNtIYCM:http://www.mojpes.net/modules/pasme/images/samojed.jpg

http://tbn2.google.com/images?q=tbn:L6bq1tK3pM6yCM:http://www.globmarket.net/images_ads/12720.jpg

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:qX0jRH8Q95kDsM:http://hollywoodphony.files.wordpress.com/2009/01/samoyed.jpg

http://tbn1.google.com/images?q=tbn:jPt1yB9ELDLLRM:http://i13.photobucket.com/albums/a290/elena2012/samojed.jpg

Ako oces jos slika, reci.

Hanna
29.07.2009., 11:20
Ne znam koji bi to ovo pas po redu trebao biti, ali ako si početnica ne bih ti savjetovala da uzmeš neku pasminu koja ima jako dugu i zahtjevnu dlaku jer početnici tu znaju imat podosta problema.

Također, ako želiš većeg psa, onda uzmi većeg, a ne prevelikog (to se sve odnosi ako si početnik) koji je dobre i blage naravi.

Recimo, ja bih ti preporučila labradora ili sl.
Oni su jako pametni i brzo uče pa mislim da ne bi trebala imat nikakvih problema.

IVI
29.07.2009., 12:05
Pozdrav svima.
Evo da se i ja uključim u diskusiju. Kao prvo; boks nije niti zatvor niti šinteraj. On ima svoju svrhu. Mi imamo stvarno ogromno dvorište, ali imamo i boks a Brik je "kućni pas". Živi s nama, spava s nama, jede s nama. Slobodan je kao ptica. Izađe u dvorište kada hoće i vrati se isto tako kada hoće.

S obzirom da je kao štene od 7 mjeseci bio otrovan i primio 17 injekcija, kakvih ni sama ne znam da bi preživio mi smo napravili boks radi njegove sigurnosti. Evo zašto: kad odlazimo od kuće na recimo pola dana - ostavimo ga u kući, ako je naše izbivanje od jutra do većeri - ostavimo ga u boksu koji je 2m x 2m x 2m VŠD. To se desi stvarno vrlo, vrlo rijetko ali smo barem sigurni da mu nitko ništa neće ubaciti u dvorište ili nedaj bože da nas ide tražiti ako pomisli da nas nema predugo. U boksu ima i svoju kućicu pokrivenu pravim crijepom, dakle zaštita od kiše i sunca.

Ne slažem se s time da psi budu ili vezani ili zatvoreni. To je i nehumano i neljudski, iako svi uzgajivaći upravo to čine jer ih naravno imaju puno. Za ljubimca nema zatvora. Sama riječ kaže da imaš psa iz ljubavi i druženja - dakle treba biti s tobom i obitelji. Nikako sam i napušten.

Moj savjet je da si izabereš psa koji ti se sviđa bez obzira na pasminu i s kojim ćeš biti zadovoljna i sretna. I moj Brik je lovački pas i to ptičar. Nagon mu ne možeš korigirati, a ako nemaš u blizini kokoši onda nema ni frke. Nemoj se previše oslanjati na preporuke drugih jer će svatko reći da je pasmina koju on ima najbolja. Odlući sama/sam. I ja ću ti reći da su Gordon seteri naj naj naj bolji psi. Pametni, poslušni, lijepi, ................ itd. Mogla bih nabrajati do sutra.

Znam da ti nisam baš pomogla, ali sam se barem potrudila, ha,ha,ha.

Primite svi puno toplih pozdrava.

Hanna
29.07.2009., 12:28
Pozdrav svima.
Evo da se i ja uključim u diskusiju. Kao prvo; boks nije niti zatvor niti šinteraj. On ima svoju svrhu. Mi imamo stvarno ogromno dvorište, ali imamo i boks a Brik je "kućni pas". Živi s nama, spava s nama, jede s nama. Slobodan je kao ptica. Izađe u dvorište kada hoće i vrati se isto tako kada hoće.

Slažem se. Moj Toby također ima box jer vjerovali vi ili ne, on može preskočit oko 2 m. Zapravo, skoči do pola pa se nekako popne i onda pobjegne van tako da mu je box neophodan.

U njemu mora biti navečer, da ne bi pobjegao, ali inače, on je u kući, igra se sa nama i super mu je.
Svi ga mazimo i nije zanemaren jer je pola dana u kući (po zimi cijeli dan), šeta se 1-2 puta na dan i igra u dvorištu s mačkom i stvarno uživa, a box zna dobro doći.

*Katy*
29.07.2009., 13:53
OK Puno vam hvala!Razmisliću još malo...

Zora
29.07.2009., 15:04
Ne znam koji bi to ovo pas po redu trebao biti, ali ako si početnica ne bih ti savjetovala da uzmeš neku pasminu koja ima jako dugu i zahtjevnu dlaku jer početnici tu znaju imat podosta problema.

Također, ako želiš većeg psa, onda uzmi većeg, a ne prevelikog (to se sve odnosi ako si početnik) koji je dobre i blage naravi.

Recimo, ja bih ti preporučila labradora ili sl.
Oni su jako pametni i brzo uče pa mislim da ne bi trebala imat nikakvih problema.

A cuj... sa Ovime se ne bi u potpunosti složila, jer kako je i rekla da je u kući onda ne bi trebalo biti problema sa kupanjem, jer može kupati vani. S time da Samojedi nisu veliki psi, mislim da je čak labrador i veći... Tako da iskreno su mi oni lijepši, no potruditi ću se naisati nešto o njima.

__________________________________________________ ___________

Nemoj žuriti sa odabirom pasmine, imaš vremena, za mjesec dana sigurno neće neka pasmina izumrjeti.

Hanna
30.07.2009., 16:23
I, jesi li razmislila.
Ja ti savjetujem da malo potražiš po int. ili nekoj literaturi pa ukratko vidiš neke pasmine i onda, kad naiđe ona koja ti se jako sviđa... probaj o njoj pročitat što više-karakter i sl. i ako misliš da možeš zadovoljit uvjete koji su toj pasmini potrebni-nabavi si ju.

Samo ne moj srljai pa nabavit nekog psa a da o njemu nemaš pojma jer to bi te moglo skupo koštati.

Sretno!

Zora
31.07.2009., 10:05
Evo malo o samojedu:

Visina: Mužjak 54 do 60 cm ženka 50 do 56 cm
Težina: m od 20 do 30 kg a ž 17 do 25 kg

U davna vremena nomadsko pleme Samojeda doselilo se u Sibir i svuda putovalo sa svojim psima.Ljudi su ih koristili za vuču saonica, za čuvanje jelena, i da ih griju u hladnim sibirskim zimama. Danas se psi samojedi ponašaju slikno kao tada, vole jesti kraj vatre ili peći, vole se uvući u topli krevet, te su sretni kad rade bilo što sa ukućanima. Izdržljivost i bliskost vrline su ovog psa koje su se razvijale stoljećima zajedničkog života.
Sada je samojed uglavnom pas za društvo.

Većina samojeda je bijele boje. Imaju dobru dlaku koja se kadkad koristi za izradu kapa, šalova i džempera.
Oči su im tamne, a nos crn. Kreću se skladno i graciozno. Žive 12-15 godina.

Samojedi su vrlo miroljubivi,dostojanstveni i odani. Privrženi su samo jednoj osobi ali nježnost pokazuju svim drugim osaobama, a čak i strancima koji nisu dobrodošli. Pa zato i nisu neki čuvari.
Lako se navikavaju na obiteljski život i dobro se druže s djecom. Vrlo su inteligenti! Samo jedi nikad ne napadaju, ali se dostojanstveno brane, ako su napadnuti. Jedina stvar koja je loša što vole lajati i grickati, pa ako im ne osigurate puno grizkalica, nadrapali ste...

Eto toliko o samojedima.

Hanna
31.07.2009., 10:32
Evo ti jedan link.
Tu ti ima mnogo pasmina poredanih po skupinama pa se nadam da će ti se barem jedan od njih svidjet.
http://www.vauvau.net/index.php?opti...&limitstart=15

*Katy*
31.07.2009., 11:16
Pozdrav svima.

S obzirom da je kao štene od 7 mjeseci bio otrovan i primio 17 injekcija, kakvih ni sama ne znam da bi preživio mi smo napravili boks radi njegove sigurnosti. Evo zašto: kad odlazimo od kuće na recimo pola dana - ostavimo ga u kući, ako je naše izbivanje od jutra do većeri - ostavimo ga u boksu koji je 2m x 2m x 2m VŠD. To se desi stvarno vrlo, vrlo rijetko ali smo barem sigurni da mu nitko ništa neće ubaciti u dvorište ili nedaj bože da nas ide tražiti ako pomisli da nas nema predugo. U boksu ima i svoju kućicu pokrivenu pravim crijepom, dakle zaštita od kiše i sunca.

Ne slažem se s time da psi budu ili vezani ili zatvoreni. To je i nehumano i neljudski, iako svi uzgajivaći upravo to čine jer ih naravno imaju puno. Za ljubimca nema zatvora. Sama riječ kaže da imaš psa iz ljubavi i druženja - dakle treba biti s tobom i obitelji. Nikako sam i napušten.

Moj savjet je da si izabereš psa koji ti se sviđa bez obzira na pasminu i s kojim ćeš biti zadovoljna i sretna. I moj Brik je lovački pas i to ptičar. Nagon mu ne možeš korigirati, a ako nemaš u blizini kokoši onda nema ni frke. Nemoj se previše oslanjati na preporuke drugih jer će svatko reći da je pasmina koju on ima najbolja. Odlući sama/sam. I ja ću ti reći da su Gordon seteri naj naj naj bolji psi. Pametni, poslušni, lijepi, ................ itd. Mogla bih nabrajati do sutra.

Znam da ti nisam baš pomogla, ali sam se barem potrudila, ha,ha,ha.

Primite svi puno toplih pozdrava.

Hvala ti!

IVI
31.07.2009., 12:24
Nema na čemu i drugi put.

Evo jedna sličica, čisto da vidite gdje se nalazi boks i kućica.

Pozdrav svima.

Hanna
31.07.2009., 12:41
Toby isto ima box. 2,5m x 2,5m x 2m
Da nema box, po noći bi preskočio ogradu i pobjegao, a svaki dobar vlasnik to ne bi dozvolio tako da je box neophodan.
U njemu bude samo po noći, a po danu vani ili u kući. Evo, dok ovo pišem, on je vani i igra se s mačkom.

maca&pas
04.08.2009., 10:50
ja prodajem žensko štene labradora (čistokrvno) ,,stara 4 mj. očišćena od parazita ,,živi vani u ograđenom dvorištu obožava se igrati jako je vezana za svog vlasnika.... obožava druge ljude čim vidi nekog čovjeka odmah trči njemu da bi se igrala..ja je više ne mogu imati jer imam još 3 psa i 2 mačke....bez papira je i košta 400 kn
sorite ako je ovo off topic:rtfm:

maca&pas
04.08.2009., 10:51
ja prodajem žensko štene labradora (čistokrvno) ,,stara 4 mj. očišćena od parazita ,,živi vani u ograđenom dvorištu obožava se igrati jako je vezana za svog vlasnika.... obožava druge ljude čim vidi nekog čovjeka odmah trči njemu da bi se igrala..ja je više ne mogu imati jer imam još 3 psa i 2 mačke....bez papira je i košta 400 kn
sorite ako je ovo off topic:rtfm:

ako te zanima pošalji mi PM

*Katy*
04.08.2009., 14:57
Sorry ali ne.Ewo zasto : Ja nemam još uwek zagrađeno dworiste,a i moramo jos malo razmisliti.

*Katy*
04.08.2009., 14:58
Nema na čemu i drugi put.

Evo jedna sličica, čisto da vidite gdje se nalazi boks i kućica.

Pozdrav svima.

Med medeni!Lep mu je boks.Jel samo noću u njemu?
P.S.Lepo ti je dworiste!

IVI
06.08.2009., 08:12
Bok P.S.I.

Nije, tj. boks nam služi samo kad imamo obaveza, pa nas nema doma cijeli dan. Sigurnosti radi. Već sam pisala da Brik živi s nama u kuči. I spava u kući.

maca&pas
12.08.2009., 13:56
p.s.i. ja imam štene labradora koje prodajem zbog nedostatka mijesta ....ženka je.. ima 4 mj. naučena je na djecu ...živahna obožava se igrat ..živi u kućici u dvorištu ...cijena je po dogovoru
evo slikice
http://img188.imageshack.us/i/dsc00942h.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/dsc00952t.jpg/http://img188.imageshack.us/i/dsc01026g.jpg/
sorry ak je off topic:tstnd:

*Tea*
12.08.2009., 14:21
p.s.i. ja imam štene labradora koje prodajem zbog nedostatka mijesta ....ženka je.. ima 4 mj. naučena je na djecu ...živahna obožava se igrat ..živi u kućici u dvorištu ...cijena je po dogovoru
evo slikice
http://img188.imageshack.us/i/dsc00942h.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/dsc00952t.jpg/http://img188.imageshack.us/i/dsc01026g.jpg/
sorry ak je off topic:tstnd:

nemoj se ljutiti.....ali kaj nisi znala da imaš premalo mjesta za nju kada si je kupovala?? :tstnd:

Oliva
13.08.2009., 11:19
Mnogo puta sam ovo pisala, ali napisati ću i opet.
Mislim da imam puno iskustva sa psima, stoga ti zato i dajem savjet!
Prije, no, što se pas kupi moraju se osigurati svi uvijeti vezani uz održavanje i brigu,a ponajviše uz zadovoljstvo psa.
Ako neznaš koji su SVI uvijeti, raspitaj se na različitim internetskim stranicama, upravo vezanih uz tvoju pasminu.

maca&pas
15.08.2009., 09:21
nemoj se ljutiti.....ali kaj nisi znala da imaš premalo mjesta za nju kada si je kupovala?? :tstnd:

tea ja sam je udomila iz jako loših uvjeta ta tamo ne ugine:Mrtvac: i pokušavam joj naći što boljeg vlasnika!! :flowers:
p.s.i oprostite krivo sam napisal poklanjam je..

maca&pas
15.08.2009., 09:32
Mnogo puta sam ovo pisala, ali napisati ću i opet.
Mislim da imam puno iskustva sa psima, stoga ti zato i dajem savjet!
Prije, no, što se pas kupi moraju se osigurati svi uvijeti vezani uz održavanje i brigu,a ponajviše uz zadovoljstvo psa.
Ako neznaš koji su SVI uvijeti, raspitaj se na različitim internetskim stranicama, upravo vezanih uz tvoju pasminu.

ja isto imam puno iskustva s psima i svimoji psi su bili i sad su u najbolim uvjetima...a luna je bila kod jednog čovjeka koji je držo labradore i davao im je malo dehidrata jednom na tjedan!!!! ja kad sam vidjela to malo štene uzela sam ga k sebi da ne ugine i kod mene je sad i tražim joj vlasnika

josip123
15.08.2009., 10:39
ja mislim da ovo polako prelazi u svadu...nemam protiv da svatko iznese svoje misljenje ali...procitajte sve od pocetka do kraja...btw ja bih ti preporucio zlatnog retrivera jer su to jako inteligentni i umiljati psi i ja sebi planiram kupit jednog ali ih je tesko naci.

Oliva
15.08.2009., 12:23
tea ja sam je udomila iz jako loših uvjeta ta tamo ne ugine:Mrtvac: i pokušavam joj naći što boljeg vlasnika!! :flowers:
p.s.i oprostite krivo sam napisal poklanjam je..

Ja se ispričavam, nisam znala, da si ju uzela iz lošeg uvjeta, već da si ju kupila..:doh:

maca&pas
15.08.2009., 21:02
nema veze svatko se nekad zabuni:zagrljaj:

*Katy*
13.01.2010., 17:44
Ove godine nabavljam psa.

Hmm...još uvek nisam sigurna da li da pogledam i u azilu neke pse...Uzmem sa ulice,ili kupim od nekoga?!
Evo koje rase mi se sviđaju:
-Labrador retriver
-Zlatni retriver
-Nemački ovčar
-Samojed
-Aljaški malamut
-Bernski planinski pas
-Bernardinac
....ima tu još pasa,ali ajde da kažem da se dvoumim između labradora i zlatnog....Stvarno ne znam,iz dana u dan sve više volim laba,ali i zlatnog retrivera!
Ima tu još pasa koji mi se sviđaju,ali ne biram samo ja,već moja sestra i roditelji...
Sviđaju mi se i :
-Rotvajleri
-A i dobermani u poslednje vreme
-Leonberger (nema ih ja mislim u Srbiji)
-Njufaundlend

Stvarno sam u dilemi!:sokiran:
Ali ako se desi da mi se neki pas sa ulice mnogo,mnogo svidi možda i njega uzmem.:give_heart_2::give_heart_2:

luka 33
25.01.2010., 09:04
katy ja ti preporucam aljaskog malamuta....aktivan je s njim ces se moc uvijek igrat(znam iz iskustva)dobrocudan....ne jede puno...voli vracat lopticu ali tu ti je i druga briga...dlaka.....moras paziti da ne ostetis poddlaku kad ga cesljas....i to je to pa ti prosudi...:coolthumb:

*Katy*
25.01.2010., 11:40
Ljudi,meni su svi psi lepi!
Tako da ja stvarno ne znam koga ću...Sada sam počela da razmišljam da udemim nekog psa sa ulice.Ima ih mnogo!:blush:
Svaki dan svaku rasu volim sve više i više...:D

Gaby
18.06.2010., 15:50
Nisam vidjela temu,pa otvara.Vec sam poduze vrijeme u velikoj dilemi.Odlucila sam nabaviti jos jednoga psa,ali kada se odselim.
Mama zeli nekoga maloga ili srednje velicine.Bigl je srednje,ako se ne varam?Ja sada neznam dali je schnauzer bolji izbor od bigla.
na svakom forumu sam pročitala nešto drugo.tipa treba mu prostor,priklada za stan.ovdje ne treba mu previse prostora treba mu stan.i tekve gluposti.ima te li neki savjet.sto je po vama.bolje?? :nemam_pojma:

Hvala1

Ajujana
18.06.2010., 16:20
Kao prvo reci kuda se seliš? U kuću, stan? Istina je da bigl spada u male pasmine, ali uzmi u obzir da je to lovački pas i da je dosta aktivan :)
Opet, kojeg bi šnaucera, jer imaš patuljastog, srednjega i velikog...

Koje je pasmine tvoj pas? Jesi li sigurna da bi se slagao sa drugim psom ?

Tessi
19.06.2010., 15:20
Ja bi ti preporučila šnaucera zato što su po naravi nešto mirniji nego bigl,a i nisu tvrdoglavi.Još jedan plus kod šnaucera je to što se uopće ne linjaju u odnosu na bigla koji se jako linja.
pozz...

Ajujana
19.06.2010., 20:52
Ja sam poslije razmišljala pa me zanima dali mora biti čistokrvan? Zašto recimo ne uzmeš neku dušu malu iz azila? :zagrljaj:

Mario_24_
23.06.2010., 08:19
Živim solo u kući sa velikom okućnicom..Radim svakodnevno do 5-6 sati navečer...Želim kupiti psa...Želja mi je kupiti bernskog planinskog psa...Pošto bi po cijele dane bio više manje sam, ne znam da li to paše osobinama navedenih vrsta...Sviđaju mi se još i engleski buldog,retriver,labrador...samo ne znam kako bi se navikli na samoću..znam da svaki pas voli društvo..vaši prijedlozi? hvala :confused: :confused:

Tessi
23.06.2010., 09:15
Pa ne znam baš dali je to dobra ideja.Psi ,a pogotovo štenci nisu stvoreni za to da po cijele dane budu sami.Možda imaš baku ili nekoga tko bi mogao čuvati psa dok nisi kod kuće.
pozz...

i love my dog
23.06.2010., 09:28
Pa zapravo zašto to ne bi bila dobra ideja? Benardinac bi ti,ako je toliko sam izgrizao sve što vidi,jako je zaigran i voli se igrati pa i tako nekada izgristi pokućstvo..I psu ne bi bilo ništa osobito teško ako je par sati sam doma i tako svaki dan,naviknuti će se,samo mu kupi puno i igračaka i on će se sam zabaviti,ako želi naravno..Neće mu biti baš super tako živjeti,no ipak znati će da ga voliš i biti će mu drago da on,a i ti imate društvo i nekoga uvijek uz sebe..kao nitko drugi,pas to zna dobro cijeniti..ne znam,možda ipak neku drugu pasminu,ali nemoj baš benardinca..ne znam,možda labrador..on je jako veliki pas i dobro bi se navikao,jako brzo uči..možda je baš on za to,ili neki više lovački pas bi se vrlo brzo tako naučio,osim,jedino je problem jer kad je štenac onda mu treba baš punooo igre i ljubavi i pažnje,jer je neštašan i vrlo zaigran..ipak istražuje svijet..nadam se da sam ti bar malo pomogla..pozdrav :hihihi:

Mario_24_
23.06.2010., 09:35
U principu i razmišljam između bernskog planinsko psa i labradora...Imam baku koj je polu pokretna (na štakama), tako da hranjenje nije problem...treba mi pas kojeg se lako uči...možda je labrador najbolje rješenje...

Suza
23.06.2010., 11:10
Ako imaš veliku okućnicu to uopće nije problem...dok si ti na poslu, pas može provoditi vrijeme u dvorištu, naročito ako je lijepo vrijeme! Nećeš imati problema s obavljanjem nužde, a i hranjenjem kako si rekao... Uz mnogo igračaka, moći će se i sam igrati! Labradori su idealni psi prema većini karakteristika! Samo kada dođeš s posla morat češ mu pružiti ono št nisi mogao tokom dana, poput pažnje, ljubavi, šetnje, igre, njege i slično!
Sretno s nabavkom psa! :)

Lara95
26.06.2010., 15:14
potpuno se slažem sa *Suza*.. jedino dok je štene nebi trebao biti sam na duže vrijeme..

Gaby
09.07.2010., 21:29
Selim se na selo.Mislim nije tipično selo.Moglo bi se reči da je mirniji gradič.No nije.Plac nam je velik i tamo bi mogao trčati,do mile volje.Imam još 4 psa.jedan je minijaturni čivava a ostala tri veća.ne bih velikoga psa,kao što je haski ili malamut.nekoga koji
može u auto bez problema i koji nece biti problem za kuću.šnaucera,pa neznam kojega bi.baš nema puno uzagijava srednjih crnih.a malo mi je daleko do reke ići iz vinkovaca.

farukhamza
28.07.2010., 14:44
evo i ja napokon nagovorio starce da mi kupe psa,pa se sad mislim izmedju labradora i svicarskog bijelog ovcara.pocetnik sam pa ne znam kojeg bi uzeo,a i ako neko moze da napise cijene oba psa bio bih mu zahvalan.idem u skolu,mada to nije toliko puno,5 ili 6 sati i ne znam koji je pas bolji jer mi u to vrijeme nema nikoga kod kuce tako da bi on morao biti sam. unaprijed hvala :))

ZekalicaXD
28.07.2010., 15:05
A čuj spremi se da su ti šnauceri živahni :D Meni se osobno sviđaju pudlice jer su izuzetno inteligentne i spremne na rad, a i često ako se odgoje ne laju i nisu živčane što neki biseri uporno tvrde. Sviđa mi se i šetlandski ovčar, koji je umanjena verzija škotskog ovčara (lesike)

*Katy*
29.07.2010., 11:51
Gaby-Nadam se da imaš sve uslove za novog psa.;) Imaš četiri koliko vidim,pa zato kažem.
Da,bigl je prelep pas!Srednje je veličine.
Hoćeš li nekog psa za razonodu ili ne?
Pudla(ne velika),maltezer,bišon,oni su ti manji.

maca&pas
07.08.2010., 10:41
farukhamza ako si početnik i neće te biti dosta kod kuće uzmi nekog manjeg psa .Za labradore kažu da su super odgojeni psi i pravi za početnike ,ali da bi bili takvi mora ih se jako dobro odgojiti ja sam imala labradoricu i kad me nije bilo doma sve je rasturila za razliku od moje male mješanke. A švicarci su ogromni i komplicirana pasmina zato ti ga ne preporučujem.

Tena
31.08.2010., 13:30
Trebam pomoć :) koja je pasmina karakterno slicna bordoskoj dogi, ali da je ova pasmina mala (do 10 kila)? Zapravo, mozda bi bilo lakse reci neke od karakteristika, dakle trazim pas koji je prikladan za stan, da ima kracu dlaku (ma moze i dugu, ali ako se linja bolje kratku), da je tvrdoglav, ali opet da je mazan (kombincija psa i amcke :D )...pas nije za mene nego za poklon, a doticna osoba je imala bordosku dogu i sad se seli u stan i treba mu manji pas (doga ostaje sa familijom zbrinut u kuci sa veklikim dvoristem - nije zaboravljen i odbacen)...neki prijedlog? :D

Ivo
31.08.2010., 14:30
možda jazavčar?

Hanna
31.08.2010., 15:53
možda jazavčar?

Jazavčar nikako nije pas za stan.
Probaj potražiti malo po netu, a možeš otići i na ovu stranicu http://www.vauvau.net/index.php?option=com_alphacontent&view=alphacontent&Itemid=189 gdje ima puno zanimljivih podataka o raznim pasminama.

Obožavateljica hrčaka
04.12.2010., 16:37
Ja nemam psa ali bih ga voljela imati a možda ću ga uskoro i dobiti :yahoo:! Vidim da većina Forumaša ima nekog psa, a meni su svi psići slatki. Pošto ja ne znam ništa o psima, nadam se da će biti dosta odgovora na moje pitanje. Ovo je moje pitanje: Koja je pasmina najbolja za stan, a se puno ne linja i da je neke male rase. Npr. mops, maltezer ili neki drugi. Nadam se da ćete mi odgovoriti.

*Katy*
04.12.2010., 16:41
Ne linjaju ti se,recimo,pudle..A slatke su,male,velike..:D Mogu da budu u stanu,pa mogu da dođu u obzir.:)

Imaš dosta pasa koji se ne linjaju mnogo..Ali sve zavisi kakav pas ti treba.Voliš li pudle?

http://www.pet-centar.hr/forum/showthread.php?t=3436&page=4 Tu si mogla postaviti pitanje..Ali sad znaš za drugi put.

Obožavateljica hrčaka
04.12.2010., 17:07
Ne linjaju ti se,recimo,pudle..A slatke su,male,velike..:D Mogu da budu u stanu,pa mogu da dođu u obzir.:)

Imaš dosta pasa koji se ne linjaju mnogo..Ali sve zavisi kakav pas ti treba.Voliš li pudle?

http://www.pet-centar.hr/forum/showthread.php?t=3436&page=4 Tu si mogla postaviti pitanje..Ali sad znaš za drugi put.

Volim pudle. Baš su "kesne" :hahaha:. Hvala na ponudi. Zanima me da li ima još neka slična vrsta? zasad ću uzet pudla jer je to 1. ponuda, hehe :D

Tessi
05.12.2010., 08:28
Ne linjaju ti se još maltezeri,šnauceri,bedlington

terrier,bishon frise,kineski kukmasti pas,irski vodeni

španijel,irski plavi terrier,portugalski vodeni pas,mekodlaki

pšenični terrier i mislim još meksički bezdlaki pas.

Pusa!;)

Obožavateljica hrčaka
05.12.2010., 08:48
Ne linjaju ti se još maltezeri,šnauceri,bedlington

terrier,bishon frise,kineski kukmasti pas,irski vodeni

španijel,irski plavi terrier,portugalski vodeni pas,mekodlaki

pšenični terrier i mislim još meksički bezdlaki pas.

Pusa!;)

Wow! Veliki izbor. Hvala, ;)

Obožavateljica hrčaka
05.12.2010., 09:02
Na internetu sam vidjela slike yorkshire terriera. da li se on puno linja? pogledajte slike pa mi odgovorite, http://www.google.hr/images?rlz=1C1SKPC_enHR373&q=yorkshire+terrier&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=clT7TPTYIsy38gP48O3QCw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCoQsAQwAA&biw=1024&bih=485. Imam još 1 pitanje: gdje mogu naći nekog psa za kupiti ili gdje u zagrebu ima šinteraj? :nemam_pojma: :nemam_pojma:

Tessi
05.12.2010., 09:21
Yorkshire terrier ti se također ne linja samo su jako zahtjevni što se tiće održavanja dlake.
Imaš uzgajivačnicu yorkija u ZG:www.thebestmodels.hr ako misliš neku drugu pasminu nabaviti pitaj kinološki savez oni će ti sigurno rado odgovoriti:www.hks.hr
Imaš azil u Dumovcu i pogledaj subotom oko 10 sati kućne ljubimce tamo isto uvijek traže vlasnike za te sirote dušice.:(

Hanna
05.12.2010., 16:54
Imaš azil u Dumovcu i pogledaj subotom oko 10 sati kućne ljubimce tamo isto uvijek traže vlasnike za te sirote dušice.:(
Tako je. :)

Obožavateljica hrčaka
06.12.2010., 18:32
Yorkshire terrier ti se također ne linja samo su jako zahtjevni što se tiće održavanja dlake.
Imaš uzgajivačnicu yorkija u ZG:www.thebestmodels.hr ako misliš neku drugu pasminu nabaviti pitaj kinološki savez oni će ti sigurno rado odgovoriti:www.hks.hr

Ok, puno hvala! :zagrljaj:

*Katy*
08.12.2010., 16:06
Evo ja sam pričala malo sa Paulom,i vratila mi je nadu..:D

Ipak su samojedi psi za mene!
Možda ćete misliti da sam luda ili ne znam šta,jer im treba puno nege(pogotovo oko dlake),ali mi nije teško da izdvojim pola sata svakog dana za dlaku.;) Slobodno recite zamerke,ako ih imate...Ja sam ih mnogo zavolela!

Šta vi kažete na to?

el dogo
08.12.2010., 17:14
U cemu ti je Paula vratila nadu? Ako ona ima iskustva sa samojedima onda O.K verovatno ti je sve rekla o njima. Ako si odlucila da ces tu rasu onda super - nema sta ko da ti zamera...
Moje licno misljenje - svidja mi se izgled (nasmejano lice) dlaka je divna, razigrani su i privrzeni. Ono sto mi se ne svidja kod njih je sto umeju biti tvrdoglavi, vole dosta da laju a nisu neki cuvari, dlaka zahteva negu.
Sve u svemu jedva cekam da vidim slike

*Katy*
08.12.2010., 18:54
Ma prvo sam odustala od njega,ali sad vidim da mogu da ga nabavim i da se brinem o dlaci.
Veruj mi,na svakodnevno lajanje sam navikla..U komšiluku kad počnu da laju...:D
Tvrdoglavost,eh...Nešto u čemu smo isti.hahah :lol:

Nisam još 100%sigurna da ću njega uzeti,ali čini mi se da je on pas za mene.

Hanna
08.12.2010., 19:33
Meni su samojedi jako lijepi psi, ali osobno nikada ne bih uzela takvog psa zbog razlike u našoj i njihovoj klimi.

Paula
08.12.2010., 19:53
Svaka pasmina pasa ima osnovne karakteristike, ali to se razlikuje od psa do psa. Osobnost je nasljedna, ali u pod utjecajem okoline.

Dakle, ako Katy želi samojeda, sviđa joj sve općenito o toj pasmini, onda neka ga ima, oni su super obiteljski psi, ja ih dosta znam i nikad s njima problema.

Naravno, kao i svaki pas trebaju odgoj, socijalizaciju, brigu oko dlake i prehrane. To je dalje na vlasniku da mu pruži najbolje što može kako bi pas bio pas te uravnotežen i sretan.

Nije istina da samojedi pate na našoj klimi, ukoliko im se pruži dosta vode i hladovine, lako podnose ljeto. Po meni je teže haskijima i malamutima, oni mi stvarno izgledaju izmučeno.
U mojoj ulici ima jedna samojedica, ali ju ne šeću pa se dosta debela koja se po ljeti izležava po najvećoj vrućini baš na sunce... Svaki pas je drugačiji.

Paula
08.12.2010., 19:58
S druge strane, u parku kroz koji prolazim do vlaka ima jedna žena koja konstantno nosi keksiće u džepu, ali ne za dresuru psa, nego da ga smiri dok laje...:wtf:

Jednom sam ju pitala zašto nagrađuje psa dok sjedne, gleda u nju i laje, a ona kaže da ga ne nagrađuje nego smiruje...:sokiran: Možete misliti kako ju pas vrti oko malog prsta, non stop laje i svaki put dobije keks... Totalna glupost! Naravno, nije mene, osobu mlađu od sebe, htjela poslušati da ga tako potiče, jer ja ništa ne znam jel sam mlada... To je svima omiljena izlika!:spamsign:

Zato kažu da je dobro psa naučiti naredju 'laj', kod Gee je to 'wuf' i onda ga je lakše naučiti da prestane. Tj. ja Gei samo kažem 'ne wuf' ili ju dodirom trznem iz tog lajanja (Cesar...) i prestaje.

Osobno ne znam samojeda koji voli lajati osim tog s čudnom ženom.

Samo želim reći da čovjek ima veliku ulogu u nastanku karatera psa.

Paula
08.12.2010., 20:30
Ovo je izvrsna stranica na kojoj možete riješiti test koji će vam na temelju osnovnih psećih karakteristika izlistati pasmine koje su prikladne onome što očekujete.

http://animal.discovery.com/breedselector/dogselector.do :welcome:

*Katy*
09.12.2010., 12:38
Hvala,Paula.
Hvala,Hana.

Hanna,već sam razmišljala o tome,pa mislim da oko toga neće biti puno problema.
Paula,ispali su mi razni psi.A među njima isamojed,95%.Mislim da to nije loše.:D Naravno,nije sve u tome..I meni se sviđa,mislim da je to pas kakvog sam tražila.:)

Hanna
09.12.2010., 14:36
Ako si sigurna da ćeš se moći brinuti o njemu kako on to zaslužuje, ne vidim razlog zbog kojeg ga ne bi uzela.
Ali svejedno se još dobro informiraj jer je to pas koji zahtijeva dosta brige, posebice oko dlake.
Ali da su psi prelijepi, to je stvarno istina, no nemoj da ti to bude prioritet, bolje si traži psa po njegovim karakteristikama koje će ti odgovarati.

*Katy*
09.12.2010., 15:16
Hana,gledala sam i sve mi je OK.Dlaku ću održavati,verujem da ću za to imati vremena.Prelepi stvrano jesu..:)

Ovakvi psi mi najviše odgovaraju,kao što su samojedi,što znači osnovne osobine:nežan prema daci,druželjubiv,veseo,nimalo agresivan,poslušan(čak i ako je malo tvrdoglav...znam kako je to)...I naravno volela bih da to bude veći pas.
Od svih retrivera sam odustala..Bernski planinski pas mi je recimo lep..Ali mislim da ipak nije 100% za mene.Tako da,videću ja još.Pa ću nešto na kraju morati da odlučim.;)

Tessi
09.12.2010., 16:25
Napravila sam test nalinku koji je Paula dala,i rezultat je da je njemački oštrodlaki ptičar savršen pas za mene,znači da svojim odabirom ove pasmine nisam pogriješila!

P.S. Tessi i ja smo u slatkom isčekivanju nove ljubimice i izložbene nade!:zlocko:

katy vjerujem da je samojed idealan pas za tebe!;)

*Katy*
09.12.2010., 16:55
hehe
Hvala,Tessi!Pa izgleda da je to istinito.:)
Koliko ti je procenata bilo za nemačkog oštrodlakog psa?:)

121212
09.12.2010., 20:05
dali mozda znate neku pasminu pasa koja:
je srednje velika
kratkodlaka
pametna
jede ,svejedno
nije opasna
ne linja se bas najvise
zaigrana
zivahna
i nekako ljepa a ne ko kukmasti pas
pametna
nema nasljedne bolesti
i ima solidni životni vijek!
AKO NEKO ZNA HTJELA BIH DA NAPIŠE! HVALA!! :derisive:

121212
09.12.2010., 20:38
da vam naj iskrenije kazem ja bih patuljastog pinča ali znal li netko uzgajivačnicu u hrvatskoj? ima u srbiji ali hocu li ja morat doci po njega :telephone:

121212
09.12.2010., 20:39
je srednje velika
kratkodlaka
jede ,svejedno
nije opasna
ne linja se bas najvise
zaigrana
zivahna
pametna
nema nasljedne bolesti

pa hvala ak nek zna

Ajujana
09.12.2010., 20:47

Uf, izbor ti je dosta velik, recimo neznam dal ti se sviđaju Westiji, al ako imaš pekinezera trebaš uzeti u obzir kako bi on prihvatio novoga psa :)

el dogo
10.12.2010., 01:05
je srednje velika
kratkodlaka
pametna
jede ,svejedno
nije opasna
ne linja se bas najvise
zaigrana
zivahna
pametna
nema nasljedne bolesti

1. "jede ,svejedno" - ako ne mozes da mu pruzis adekvatnu ishranu svaki pas ce da jede svejedno
2. "nije opasna" - svaki pas moze da bude opasan ; i civava i zlatni retriver
3. "nema nasledne bolesti" - rasni psi su podlozniji nekim bolestima sto ne znaci da ce sigurno od njih i oboleti
Tako da ...recimo srednja pudla (nije kratkodlaka), francuski buldog (lepota je diskutabilna :hihihi:)

*Tea*
10.12.2010., 10:15
možda neki terijer...npr. fox terijer...ali imaj na umu da njima treba puno istrčavanja.

121212
10.12.2010., 11:48
1. "jede ,svejedno" - ako ne mozes da mu pruzis adekvatnu ishranu svaki pas ce da jede svejedno
2. "nije opasna" - svaki pas moze da bude opasan ; i civava i zlatni retriver
3. "nema nasledne bolesti" - rasni psi su podlozniji nekim bolestima sto ne znaci da ce sigurno od njih i oboleti
Tako da ...recimo srednja pudla (nije kratkodlaka), francuski buldog (lepota je diskutabilna :hihihi:)

s riječi svejedno sam mislila da me nije briga koliko jede jer mogu pokriti financijski ;)

el dogo
10.12.2010., 13:40
Aha O.K. mislila si na kolicinu hrane.

Tessi
10.12.2010., 16:45
Koliko ti je procenata bilo za nemačkog oštrodlakog psa?:)

97%:D

*Katy*
10.12.2010., 16:56
hehe Meni je dosta puta bilo 95%,ali ovi što su bili više nisu mi se baš svideli i nisu za mene...:D

Svakako,nije sve u tome,ali mislim da su jedni od najboljih pasa za mene..Nisam sigurna da li bi se našao neki sličan njemu,a da mi se ovoliko svidi!:give_heart_2::mosh:

Hanna
10.12.2010., 18:21
Katarina, oprosti ako si već napisala, ali kad ga planiraš nabaviti i od kuda?

*Katy*
10.12.2010., 19:05
Nisam napisala.:)

Ovako..Planiram ga uzeti nešto posle Nove Godine ili krajem decembra.A videćemo odakle.Dobro ćemo svi potražiti,pa ćemo videti..Svakako,od nekih dobrih vlasnika,koji će moći da mi daju neke savete.;)

121212
11.12.2010., 09:22
zna li ko neku uzgajivačnicu pinčeva u hrvatskoj ili susjednim zemljama pod uvjetom du u susjednim oni se pobrinu za prijevoz ;)

Tessi
11.12.2010., 09:50
http://www.kennel-gds.rs/ uzgajivačnica u Srbiji.
ne vjerujem da će ti i dovest štene ali mislim da ti ne bi trebao biti problem otići po štene.
Ali ovakve stvari možeš i ti naći na netu.;)

@Katy:jako dobra uzg. u HR- http://www.nox-poli.hr/
Svakako si nabavi štene od uzgajivača s rodovnicom(pedigree).

*Katy*
11.12.2010., 10:31
Hvala,Tessi..Nažalost,ja sam u Srbiji,ali nadam se da ću naći neko štene.:)

Tessi
11.12.2010., 12:15
Znam da si u Srbiji,ali se možda možeš snjima dogovoriti da ti štene dovedu do pola puta ili sl.
Ugl. sretno s kupnjom i čuvaj se švercera!
Čekamo slikice!:D

*Katy*
11.12.2010., 12:17
Ma čuvaću se.;)

Hvala!

*Katy*
11.12.2010., 14:02
Imam još jedno pitanje.

Koja je razlika između samojeda medveđeg tipa i samojeda vučjeg tipa?Ima li neke velike razlike??Kada sam gledala oglase vidim da piše medveđi tip,ili vučji.

Ovo je medveđi
http://oglasnik.tportal.hr/photos/f1/c9/wzkNlrIWPHsj-561495.jpeg
A ovo je valjda vučji
http://www.321dogs.com/pictures/samoyed-wallpaper-2.jpg

el dogo
11.12.2010., 15:01
Medvedji tip je visi, snazniji - jace gradje ali ima slabiju dlaku, vuciji tip ima spicastu njusku, slabije gradje ali ima bogatiju dlaku... sta znam - vidi se razlika ali nije toliko drasticna.

*Katy*
11.12.2010., 15:48
Hvala!

Vidim i ja razliku na slici,ali nije to neka prevelika razlika..:)

teran
13.12.2010., 10:28
Hteo bih da uzmem stene,koje bi zivelo sa nama u stanu.Dvoumim se izmedju patuljastog snaucera i Si cua! Da li mozete da mi date neki predlog koji da uzmem obzirom da imam dvoje male dece,bitan mi je karekter i dobre osobine psa,trazio sam po netu i dosta su slicni psi po naravi,pomozite mi da odlucim.

Hvala unapred

el dogo
13.12.2010., 13:58
Posto si dosta toga procitao na netu jasno ti je da su si cu i patuljasti snaucer vrlo slicni. Ja bih uzeo snaucera zbog lakseg odrzavanja dlake a i cini mi se da su neznijeg karaktera od si-cua.

Hanna
13.12.2010., 13:59
Po meni su oba psa predivna i po naravi i po izgledu.
Kao što si i sam napisao, već si se informirao po netu pa neću dužiti nego ću ti samo napisati činjenicu da shi tzu-i većinom boluju od nasljedne bolesti bubrega, a ako misliš da nisi baš u stanju pružiti mu brigu kakvu on zaslužuje s obzirom na to onda bolje da ga ne uzimaš.
S druge strane, ja sam kao mala beba, tj. moji su roditelji imali šnaucera i kao mali/mladi pas bio je malkoc hiperaktivan jer oni su veseljaci u duši tako da opet moraš uzeti u obzir da šnauceri traže više aktivnosti od shi tzu-a.

Tessi
13.12.2010., 14:27
Da sam na tvom mjsetu ja bih uzela šnaucera zato što ne pušta dlaku,a i zbog temperamenta jer su oni vrlo aktivni(obožavam velike i aktivne pse)...
Ali sve je na tebi...
Pošto se radi o čistokrvnim pasminama obrati pozornost na to da štene ima papire(rodovnik,veterinarska iskaznica...)i obrati se uzgajivačnici,nikako švercerima i prerprodavačima pasa(oni ti nude psa za malo novaca).
Cijena kvalitetnog šteneta je od 500-1000 eura.

Sretno!:D

Hanna
13.12.2010., 15:02
(obožavam velike i aktivne pse)...

Samo što on misli na patuljastog. :D

Tessi
13.12.2010., 16:08
Samo što on misli na patuljastog. :D
Znam...samo sam to napisala zato što su šnauceri vrlo aktivni.(bio to patuljasti, srednji ili veliki):D

teran
13.12.2010., 19:13
Hvala vam na odgovorima,mislim da cu uzeti snaucera:mosh:

Postavicu slike za neki dan:zivjeli:

*Katy*
13.12.2010., 19:29
Za neki dan?A da nije to malo prebrzo...?:D Pogledaj još malo,pa odluči.Samo polako..;)

Tessi
13.12.2010., 20:37
Ok,vidim da si definitivno početnik što se tiče pasa.
Moraš se prije nabavke psa informirati o karakteru,standardu o eventualno nasljednim bolestima psa.
Možda tvoja željena pasmina ima više tipova i sl.
Nazovi HKS i reci im neka ti kažu kad će tko imati leglo.
A u ostalom odgovoran uzgajivač ti neće samo "nabrzaka" prodati psa.
Ja sam svoju ptičarku čekala 6 mjeseci,a vajmarku čekam već godinu dana(nedavno se okotilo leglo moje željene kombinacije,ali se još uvijek ne zna hoće li biti ženkica izložbenog potencijala...)
Tako da se nemoj čuditi ako psa dobiješ tek za nekoliko mjeseci...:nono:

121212
14.12.2010., 09:33
Hvala,Tessi..Nažalost,ja sam u Srbiji,ali nadam se da ću naći neko štene.:)

hahaha ja moram u srbiju po štene a ti u hrvatsku a ja u hrvatskoj a ti u srbiji hahahaha :hahaha::hahaha::hahaha:

*Katy*
14.12.2010., 13:38
Našla sam jednu ženu(devojku)koja prodaje štence samojeda i veoma je povoljno,blizu mi je i odgovara mi da ih uzmem za 15-30 dana.Ima i mužjaka i ženki,tako da to nije loše.:)

Cura je fina,pitala sam je nešto za samojede i čekam odgovor.Samo da se svi slože da uzemo neko od njenih štenaca i biće dobro!Onda oko Nove Godine preuzimamo.A pas bi mi bio najlepši poklon.:) ♥

Tessi
14.12.2010., 15:20
Aaaaa,baš je dobro.
Jel imaju rodovnice?

*Katy*
14.12.2010., 18:23
Da.;) Rekla je žena da mogu dobiti rodovnik.

121212
10.05.2011., 20:36
zna li tko psa srednje velikkog sa kratkom dlakom do 35 kg sa malo nasljednih bolesti ili sa jednom ili dvi??????:hihihi:

Lotta & Lola
11.05.2011., 13:23
Udomi psa krizanc iz azila i nece biti nasljednih bolesti

litlle hamster
11.05.2011., 14:06

Slažem se , lijepo otiđi do azila tamo se uvijek nađe pas kakvog tražiš ;)

121212
11.05.2011., 15:12

nije bas tako zato sto sam vec bila udomila psa iz azila i nas sta se dogodilo???

ja dosla i pitam imate li zensko stene koje ce narasti do 20 kg i da po mogucnosti bude kratke dlake imamo bla bla bla ja ga uzela naraslo cudo imalo 38 kg i poludugu dlaku i sad sam se odlucila za rasnoga psa zato sto u azilima nemaju pojma o njima bas zato sto su mjesanci (znam da nemogu ni oni znati ali barem priblizno i zato cu ja sada uzeti rasnoga psa!)

121212
11.05.2011., 15:14
i jos nesto koliko je cesta displazija kuka u zlatnoga ret. iako sam cula da je cesta zanima me dali je to neciji pas vec imao kako ste ga ljecili ak ste ga izljecili i ak imam zlat. retrivera mogu li se sa njim svaki dan istrcavati a da ne strepim da ce oboliti od toga??????:nemam_pojma:

Lotta & Lola
11.05.2011., 17:34
nije bas tako zato sto sam vec bila udomila psa iz azila i nas sta se dogodilo???

ja dosla i pitam imate li zensko stene koje ce narasti do 20 kg i da po mogucnosti bude kratke dlake imamo bla bla bla ja ga uzela naraslo cudo imalo 38 kg i poludugu dlaku i sad sam se odlucila za rasnoga psa zato sto u azilima nemaju pojma o njima bas zato sto su mjesanci (znam da nemogu ni oni znati ali barem priblizno i zato cu ja sada uzeti rasnoga psa!)

I zar ti je to tako smetalo? Voli ga takvog kakav je a ne: Ti imas 18 kg vise i duza ti je dlaka neg kaj sam htjela, kaj ce mi onda takav pes:tstnd:
Ako se to dogodila jednom zasto bi i drugi puta. Odi u drugi azil.
Pa barem ti pas nije imao nasljednu bolest:hihihi:

i jos nesto koliko je cesta displazija kuka u zlatnoga ret. iako sam cula da je cesta zanima me dali je to neciji pas vec imao kako ste ga ljecili ak ste ga izljecili i ak imam zlat. retrivera mogu li se sa njim svaki dan istrcavati a da ne strepim da ce oboliti od toga??????

Rekla si da zelis psa kratke dale i do 20 kg a Zlatni retriver ima polu dugu/dugu dalku i 30-34 kg

litlle hamster
11.05.2011., 20:59

Pa ako ne želiš da se to opet ne dogodi , uzmi psa koji je dostigao svoju konaćnu veeličinu :)

121212
12.05.2011., 14:54
I zar ti je to tako smetalo? Voli ga takvog kakav je a ne: Ti imas 18 kg vise i duza ti je dlaka neg kaj sam htjela, kaj ce mi onda takav pes:tstnd:
Ako se to dogodila jednom zasto bi i drugi puta. Odi u drugi azil.
Pa barem ti pas nije imao nasljednu bolest:hihihi:

Rekla si da zelis psa kratke dale i do 20 kg a Zlatni retriver ima polu dugu/dugu dalku i 30-34 kg

da nije imao nasljednih bolesti ali sam na njegove buhe krpelje i žderanje potrošila previše novca nisu mu 5 frontline spreja bila dosta a o ampulama da nepricamo a i mislim si dali je toliko tesko veterinarima po krvi ili necemu odrediti koliki ce otprilike biti! ali nea veze za jesti jer volim kada pas kad mu dam hranu ljepo sve popapa :give_heart_2: ali sto je je sa buhama i kada bih poceo vuci jednostavno sam ja za njega pre....sitna ajmo reci on mene odvuce! :in_love: ali svatko jednom nestane sa zemlje pa tako i on :oprosti: koliko on bio BIG bio mi je sladak i uzivala sam ali htijela bih da se ne ponovi

litlle hamster
12.05.2011., 15:13
da nije imao nasljednih bolesti ali sam na njegove buhe krpelje i žderanje potrošila previše novca nisu mu 5 frontline spreja bila dosta a o ampulama da nepricamo a i mislim si dali je toliko tesko veterinarima po krvi ili necemu odrediti koliki ce otprilike biti! ali nea veze za jesti jer volim kada pas kad mu dam hranu ljepo sve popapa :give_heart_2: ali sto je je sa buhama i kada bih poceo vuci jednostavno sam ja za njega pre....sitna ajmo reci on mene odvuce! :in_love: ali svatko jednom nestane sa zemlje pa tako i on :oprosti: koliko on bio BIG bio mi je sladak i uzivala sam ali htijela bih da se ne ponovi

Svaki pas bio on mješanac ili rasni pas može imati buhe...a ako ne želiš da se to više ponovi možeš uzeti psa koji je več dostigao svoju konačnu veličinu...to ti je samo moj prijedlog :)

Lotta & Lola
12.05.2011., 15:30
Svaki pas bio on mješanac ili rasni pas može imati buhe...a ako ne želiš da se to više ponovi možeš uzeti psa koji je več dostigao svoju konačnu veličinu...to ti je samo moj prijedlog :)

Potpisujem!:coolthumb:

LunaStar
12.05.2011., 19:19
Ja nabavljam Border Collia :) Nisam baš pretjerano trebala razmišljati jer finaciski mogu i dogu podnjeti, u tome dakle nije problem, ali pas kojeg želim mora se slagati sa mojim temperamentom... Aktivnost - najveća moguća, inteligencija i radna sbosobnost - imam puno amicija i treba mi takav pas, veličina - srednja, dlaka - ma smo da je moj mucek, može bit i bez dlake :) I nisam imala puno razmišljanja. Nabavljam čistokrvnog Bordera :D <3

PetLover
23.05.2011., 16:50
Obiteljski prijatelji žele nabaviti dogu za čuvanje kamiona. Dok je taj čovjek bio dijete imao je mješanca doge i boxera te se doslovno zaljubio u njih. Ta cijela obitelj nikada nije imala psa, ali im je hitno potreban. Dal je doga sobar čuvar i kojeg bi psa preporučili toj obitelji?

d.a.hovcar
25.05.2011., 10:19
Ovisi od kojega uzgajivača kupe psa. Oni su prije uzgajani kao psi čuvari ali na njihovom mjestu ja bih radije uzeo Tornjaka ili ako imaju više iskustva sa psima onda Kavkaskog ovčara. Pastirski psi su uzgajani s namjenom čuvanja i napada i kao takvi se uzgajaju i danas dok se dogama uzgojem taj nagon smanjivao, pa iako nije iskorijenjen mislim da se ne mogu mjeriti sa pastirskim psima.

d.a.hovcar
25.05.2011., 10:27
Ja nabavljam Border Collia :) Nisam baš pretjerano trebala razmišljati jer finaciski mogu i dogu podnjeti, u tome dakle nije problem, ali pas kojeg želim mora se slagati sa mojim temperamentom... Aktivnost - najveća moguća, inteligencija i radna sbosobnost - imam puno amicija i treba mi takav pas, veličina - srednja, dlaka - ma smo da je moj mucek, može bit i bez dlake :) I nisam imala puno razmišljanja. Nabavljam čistokrvnog Bordera :D <3

A jeste li možda razmišljali o Hrvatskom ovčaru?
Nije da se guram ali evo svejedno pišem pa nemojte zamjeriti. :)

Border je više kao "robot" (nemojte se uvrijediti) da to tako kažem, on slabo sam zaključuje (iako ima primjeraka koji su me iznenadili) i očekuje od vlasnika naredbu i dozvolu za skoro sve što radi, dok su vam Hrvatski ovčari neovisniji, oni promisle o svemu što im se kaže i što planiraju napraviti. Neznam kakvog psa tražite i koliko imate iskustva s odgojem pasa, ako vam je prvi pas onda je bolji Border ali ako imate iskustva onda bi vam Hrvat možda bio interesantniji izazov, pa zašto ne razmisliti i o njemu? ;)

Mervan
24.08.2011., 20:49
Koji pas je najbolji za mene?
Ja bih htela nekog veselog,lepog,dobrog psa.Da me uvek razveseli,nasmeje,da se uvek sa njim mogu igrati.Zelela bih nekog veceg psa,i da ne bude opasan.Volela bih uzeti labradora ili zlatnog retrivera,ali recite mi vaše predloge i nešto o tom psu koji mi predlažete!

P.S.Ako sam temu stavila na pogrešno mesto nemojte je brisati ili zaključati već je premestite...
Ja ti predlazem zlatnog retrivera ili nekog mesanca.Oni su prilagodljivi,zabavni i nisu agresivni...

PetLover
26.08.2011., 10:26
Veća je vjerojatnost da udomim peseka iz azila :give_heart_2: no svejedno želim čuti, ukoliko bi moj tata ostao na dvome(duga priča), koji je po vašem mišljenju dobra vrsta psa koja spada pod radne, lovačke pse?
Kod lovačkih me privuče karakter, inteligencija i njihova spretnost.
Ne mogu se odlučiti između bigla, labradora, jazavčara, vižle, njem. ptičara, epanjel bretona, gordon setera, koker španijela, poentera, zl retrivera. Dosta komplicirano, a ? :D

*Katy*
26.08.2011., 10:29
Kako vam se sviđaju ovi štenci:
http://www.kupujemprodajem.com/Zlatni-retriver-stenci-912262-oglas.htm?filter_id=4298217

Prvo je majka,drugo otac i treća slika je ponovo majka.
4994

4995

4996

PetLover
26.08.2011., 10:31
Prekrasni su *_________*

Otac im je stvarno prelijep.

Probaj zatražiti snimku kukova, da znaš da mali neće imati problema sa displazijom ;)

litlle hamster
26.08.2011., 13:46
Ne mogu se odlučiti između bigla, labradora, jazavčara, vižle, njem. ptičara, epanjel bretona, gordon setera, koker španijela, poentera, zl retrivera. Dosta komplicirano, a ? :D

Meni se sviđaju labradori i gordon seteri :give_heart_2:

The Bubba
26.08.2011., 14:41
Pointeri i gordon seteri :D

Labradorica19
26.08.2011., 14:42
ja imam labradora i zadovoljna sam al ga je nemoguce držat ukuci stalno obožava jurnjavu trćanje i kretanje pa ga nebi nikom preporučila ko nema ograđeno i veliko dvorište

*Katy*
27.08.2011., 10:45
Joj,molim se Bogu da oko petog septembra uzmem stene retrivera...

MisMeggy
27.08.2011., 10:52
katy, retriveri su jako česta pasmina, pa ti nije skupo da ga kupiš sa rodovnikom.

*Katy*
27.08.2011., 10:57
Pa videću da li ću da uzmem rodovnik,bilo bi dobro.100+20 evra mužjak

MisMeggy
27.08.2011., 11:01
Zato i kažem, bolje uzmi sa rodovnikom, retriveri su česti, pa i cijena nije visoka.

*Katy*
27.08.2011., 11:02
Kaže ovaj čovek da hoće da ih rasproda što pre,i da je cena i niža nego što bi trebalo da bude.

MisMeggy
27.08.2011., 11:27
ok, lijepi su

*Katy*
27.08.2011., 15:20
Uzimam papire.:derisive:

Labradorica19
27.08.2011., 15:51
jel uzimaš labrador retrivera ili zlatnog retrivera

MisMeggy
27.08.2011., 16:06
mislim da uzima zlatnog retrivera

*Katy*
27.08.2011., 18:00
Pa zlatnog .:D
Koji je vaš predlog za hranu?

Nisam sigurna šta ima ovde,gde ja živim,da se kupi.Znam da ima Pedigree,ali to neću da dajem psu,jer su skoro svi komentari negativni.

PetLover
27.08.2011., 18:35
Purina?
Royal?
Alleva?
:)

*Katy*
27.08.2011., 19:56
Ja bih verovano kupovala neku od tih,ali ne znam da li ima kod mene to..Ne bih rekla.Ali potražiću šta je najbolje.

*Katy*
28.08.2011., 16:00
Roditelji nemaju snimke kukova...:(

PetLover
28.08.2011., 18:52
Najpotrebnija ti je snimka kukova za štene ;)

templarka
29.08.2011., 00:33
nemoj da ni uzimas stene ako nema snimku! nikako...radije plati vise i imaj snimku,nego da moras da po veterinarima da ides :tstnd: ...veruj mi,imam ja iskustva

Norry_Blue
29.08.2011., 16:38
Sto se mene tice,najljepsa pasmina je-mjesanac.Istina,mjesanci nisu pasmina,ali su savrsen izbor za osobu kojoj nije stalo do izgleda psa nego do njegovog srca i ljubavi koju bi joj/mu pruzio.Rasni psi su opcenito podlozniji nasljednim bolestima,ali su odlican izbor za osobe koje tocno znaju koju pasminu zele.Mjesanci su za mene savrseni psi jer nikada ne znas kako ce izgledati kad odrastu,kako ce se ponasati,sam zivot s njima i njihov odgoj je prekrasno iskustvo.Zato mi i nije privlacno kupiti samojeda i tri mjesca prije citati o njemu-tada znas potpuno sve,znas njegove karakteristike,u mnogim slucajevima sve o njemu.Mjesanci nerijetko poprime najbolje dijelove svojih roditelja,baka,djedova itd.Ali ovo nije tema o mjesancima nego o odabiru pasmine pa cu samo jos ovo reci: Svatko tko zeli osjetiti osjecaj kada se srce ispuni toplinom jer je spasio zivom bicu zivot,neka udomi ili spasi psa.Lijep pozdrav :)

*Katy*
29.08.2011., 17:40
Templarka,uzeću ga iako nema snimak kukova.Ne mogu više da odugovlačim,jer tako nikad neću naći štene.I ne može to biti savršeno štene,nešto će mu uvek nedostajati kad košta 120 evra...Kao što mi je el dogo rekao preko PP,može on da ima savršene roditelje,a da on ima displaziju kukova.

PetLover
29.08.2011., 18:08
@Katy nemoj zaboraviti otvoriti temu o malenom slatkiu ;) :D
Moja nije imala snimku, danas nemam nikakvih problema sa kukovima.

@Norry_blue, iskreno meni je stalo do izgleda psa, prvenstveno zbog zdravlja. No samo kad vidiš mješanca sa onim unikatnim mrljama i šarama, te rasporedu boja...

Norry_Blue
29.08.2011., 18:24
@Norry_blue, iskreno meni je stalo do izgleda psa, prvenstveno zbog zdravlja. No samo kad vidiš mješanca sa onim unikatnim mrljama i šarama, te rasporedu boja...

Je li ovaj komentar napisan u pozitivnom ili negativnom smislu? :)

PetLover
29.08.2011., 18:28
Poztivnom.
Željela sam reći da volim mješance zbog toga što jesu! Svaki je pas unikatan, zar ne?

Onntopic:
Razmišljam i o nabavci nufija :D

Norry_Blue
29.08.2011., 18:34
Poztivnom.
Željela sam reći da volim mješance zbog toga što jesu! Svaki je pas unikatan, zar ne?

Onntopic:
Razmišljam i o nabavci nufija :D

Aha,u redu :)
Od rasnih pasa su meni lijepi svicarski bijeli ovcari :)

*Katy*
29.08.2011., 18:46
Ako dobijem tog malog,obavezno ću otvoriti temu.:D Aj,valjda ću ga dobiti.

The Bubba
29.08.2011., 20:01
Evo imam nekoliko pitanja jer mi je velika želja imati dalmatinera pa da vas nešto upitam o njemu da se mogu odlučiti...

1. Dlaka - održavanje, linjanje i sl.
2. Jesu li skloni nekim bolestima?
3. Jesu li čuvari ili druželjubivi psići?
4. Jesu li tvrdoglavi kada je u pitanju dresura?
5. Jesu li inteligentni?
6. Molim neku uzgajivačnicu na području Hrvatske.
7. Što još trebate napomenuti?

PetLover
29.08.2011., 21:09
Awww dalmatinci *-*

1. Pa, na ciklus rasta dlake utječu mnogi faktori kao što su temperatura okoline, količina svjetlosti, prehrana, opće zdravstveno stanje i hormonalni status psa, tak da nije pes za sve kriv :D
Oblino se linja i mislim da ćeš za njega trebati kaputić po zimi.

2. Vrlo su čisti, mislim uredni, zdravi su, žive do 12 godina, ali su predisponirani za demodikozu i obolijevaju češće od drugih pasmina.

3. Draželjubivi su.

4. Svojeglavi dosta kao i većina gonića. Trebaš se potruditi u dresuri.

5. Jest.

6. Pošaljem preko pp.

7. Ak želiš dalmatinca, trebaš imati aktivan život. Oni obožavaju trčati, uza to su velike maze.
Prijateljica mi je imala dalmatinera. Ako nemaš keks u ruci, neće napraviti trik :D

templarka
29.08.2011., 23:16
masve je to oke,ali ja sam imala kera sa manjom displazijom,veruj mi uopce nije lako zivet s njim :girl_werewolf: ali to je tvoja odluka,ako ti se sviđa,uzmi ga

templarka
29.08.2011., 23:21
7. Ak želiš dalmatinca, trebaš imati aktivan život. Oni obožavaju trčati, uza to su velike maze.
Prijateljica mi je imala dalmatinera. Ako nemaš keks u ruci, neće napraviti trik :D

da aktivan :sokiran: mi smo imali dalmatinera koji se ne bi smirio osim ako bi ga po sata istrcao privezanog za motor....ma nas nije htio ni sa keksom trik da napravi,ali zato je znao vrhunski da otvara boce :lol:

The Bubba
30.08.2011., 12:16
Templarka, prvo pazi da ne pišeš dvoposte, to ide pod spam.

PetLover, puno ti hvala na tvojim odgovorima. Imam preaktivan život, stalno sam negdje i sigurno je da bi mi jedan takav aktivan pas odgovarao, Astra (šarplaninka, za one koji ne znaju) po ovim ljetnim vrućinama više-manje leži, unatoč tome što je pokušavam nešto rijeđe šetati po jakom suncu, pa bi mi jedan takav psić dobro došao za ljeto ;)

templarka
30.08.2011., 12:24
ma problem je sto nisam videla tvoj post prije a htela sam da ti kazem koliko su aktivni :dosada:

*Katy*
30.08.2011., 12:55
Evo šta ću da kupim štenetu(samo da mi ne pošalje onaj čovek poruku da je prodat,ili da zovne i kaže da se neko interesuje...):

1.Hrana,još uvek ne znam koju bih mu kupila,ali videću u PetShopu
2.Ogrlicu(imam povodac)
3.Posudice za hranu i vodu
4.Možda i neku hranu iz konzerve
5.Neko sredstvo protiv buva

To je ono osnovno što ću kupiti,znate li vi šta još treba da mu kupim?

Možda ćete reći da sam zaboravila igračke,ali imam jednu veliku bušnu loptu,imam i jednu mekanu lopticu,i teniske...Kasinje ću kupiti verovatno i još nešto.I najverovatnije ću kupiti ovo
http://www.limundo.com/slika--Pedigree-DentaStix-10-kom--4751595v288h216.jpg

I da,moram da kupim i neku četku.Da mu to kupim odmah ili malo kasnije,da li mu treba odmah?

Norry_Blue
30.08.2011., 13:12
Evo par linkova:http://happypets.blog.hr/2008/09/1625333278/dolazak-stenetakad-stene-dode-u-nas-dom.html i http://pasoddy.com/forum/viewtopic.php?t=117.Ja ti ne bih preporucila nista od Pedigree-a...Moji su od njega imali strasan svrbez i proljev.Ja mojima kupujem ''jeftiniji'' ali sigurniji Friskies Picnic :)
http://img829.imageshack.us/img829/7020/600600.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/600600.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

The Bubba
30.08.2011., 13:27
Ja mojima kupujem ''jeftiniji'' ali sigurniji Friskies Picnic
Sada ne znam što da kažem... Blago rečeno, Friskies je po kvaliteti na istoj razini s Pedigreeom. Isto kao i Darling i ostale gluposti.

Katy, preporučam ti hranu Hill's ili još bolje Brit Care. Ne moram ti govoriti kako mora biti primjenjeno prehrani štenadi. Ako već kupuješ ogrlicu, savjetujem ti i adresar. Posude za hranu i vodu preporučam od Inoxa, nema bakterija kao kod plastičnih zdjelica, a i dugotrajnije su, jer štenad počne gristi prazne zdjelice prilikom promjene zubića. Predpostavljam da si u broju jedan govorila o dehidratima, a konzerve baš i ne bih preporučila, meni se vrećice čine nekako boljim izborom. Ako misliš štene uzeti zimi, sredstva protiv vanjskih nametnika (buha i krpelja) nisu ti potrebna, jer zimi nema krpelja, ali važno je da kupiš one tabletice za gliste, uostalom, sve će ti objasniti veterinar. Dentastixi su primjenjeni štencima starijima od 4 mjeseca, pa pripazi na to. ;) Četka ti treba odmah.

Ja bih ti savjetovala još kupnju slijedećih proizvoda:
- transporter (dok je psić manji)
- neke funkcionalne poslastice koje će ti pomoći pri treningu psa
- ova torbica za poslastice: http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.b923f513c7a64e62a3a92d91e06926df .karlie-torbica-za-poslastice-6x7-cm-najlon-s-karabinom-razne-boje.aspx
- šampon

*Katy*
30.08.2011., 14:57
Od Pedigree proizvoda cu kupovati samo ono za zube.
Znači,ako treba,ići ću u drugi grad da nabavim hranu.Nikako Pedigree,a ni Friskies,čula sam da ne valja,dolaze u obzir Royal Canin,Hills,Alleva,tako neka hrana.Štene dobijam,ako Bog da,sledeće sedmice,5.9.
I da,šampon ću kupiti,ali kad budem rešila da ga kupam.Da ne gomilam sve odjednom,da mi bude veliki račun.:D

*Katy*
30.08.2011., 15:30
Sad sam našla da ima u Čačku Pet Shop Dog & Cat,ima Royal Canin,Hill's.Šta mislite,koja je bolja hrana?Ali,čovek od koga ću da kupim štene ih hrani ovom hranom : Farmina i Cibau Kakva je to hrana?

PetLover
30.08.2011., 15:37
Royal defintivno! Ima puno veću kvalitetu od Hill's-a.
Nemam iskustva s tom hranom.. Kod nas se ne prodaje.

http://www.farmina.com/?q=en/content/product/cibau-active-formula

*Katy*
30.08.2011., 15:42
Ali ne znam šta da radim pošto ne mogu da nađem tako lako tu hranu kojom ga on sada hrani,a trebalo bi postepeno da predjem sa jedne na drugu hranu...Ne mogu da idem u Bg,samo zbog hrane.

el dogo
30.08.2011., 19:13
Royal nije bolji od Hill's-a, pitanje je samo koja hrana vise odgovara psu - obe hrane su superpremijum tako da neces pogresiti koju god da uzmes. Cibau je dobra hrana - ja sam je drzao u pet-shopu ali zbog neredovne isporuke dobavljaca je vise ne uzimam. Najprostije resenje ti je da kazes coveku od kog uzimas stene da ti kupi 2-3kg - to ce biti dovoljno za prelaz.

*Katy*
30.08.2011., 20:02
Pa videcu sta cu.Znači,obe hrane su dobre?E pa onda ok.Samo da nije preskupo u tom Pet Shopu.Videla sam da ima posebna hrana za retrivere,ali je malo skuplja od obične za juniore.Retriveri spadaju u srednje rase,zar ne?Ne u velike.

el dogo
30.08.2011., 20:45
Ne - retriveri spadaju u velike rase. Dakle trebalo bi da uzmes hranu Large Breed Puppy. Neki proizvodjaci imaju cak i specijalne linije za robusno gradjene pse npr. Pro Plan Purina ima hranu Large Breed Puppy Robust - to je hrana prilagodjena za stence retrivera,rotvajlera,mastifa i svih ostalih robusno gradjenih pasa.
Hill's je za nijansu jeftiniji od Royal-a sto ne znaci da je slabijeg kvaliteta.
Moj predlog je da u fazi intenzivnog rasta - sto je negde do osmog meseca zivota - koristis sto kvalitetniju hranu kako bi se kostani sistem sto bolje razvio. Naravno i posle tog perioda koristi sto bolju hranu u skladu sa finansijskim mogucnostima.
P.S. Odosmo u offtopic pricajuci o hrani :)

The Bubba
01.09.2011., 09:43
Royal ti je dosta skup, a vidim da ne želiš prevelike financije oko hrane i toga. Dakle, Hill's je isto superpremium, znam kupiti maci i Astri, stvarno sam zadovoljna. Royal možda i je kvalitetniji, ali gledajući cijenu, ne vrijedi baš toliko, osobito za apetit velikog psa poput zlatnog retrivera, labradora, i sl. Sada baš i nisam sigurna, ali mislim da smo od pasmina skrenuli na temu potrepština za novog psa, hrane osobito. Ispravite me ako sam u krivu, odnosno ako ne razumijem shvrhu teme dovoljno dobro. Sve u svemu, Katy, čestitam na novom ljubimcu!

*Katy*
01.09.2011., 16:51
Prerano si čestitala,Bubba,neću uzeti ovog malog,nije problem nikakav u njemu a nije ni put problem,nešto je iskrslo kod mene.

PetLover
01.09.2011., 20:02
:oprosti:

The Bubba
02.09.2011., 12:45
:tuzan: Žao mi je. Ja sam pak odlučila da dalmatinera sigurno ne ću kupovati do svoje navršene 18. godine, drugačije je ako se ti samostalno brineš o ljubimcu, iako to možda nisam dobro rekla. Zapravo to onda nije tvoj pas, nego pas cijele obitelji. Tu je i moja voljena Astrica, koja će me voljeti do moje osamnaeste, ili bolje rečeno dok nas smrt ne rastavi. ;)

PetLover
02.09.2011., 13:37
Koliko je Astra stara?
Moja će biti sa mnom do moje 22. :(

The Bubba
08.09.2011., 19:08
Astra još nema ni godinu dana, točnije, ima 10 mjeseci, tako da imam još puno godina u ljubavi s njome. A i nemoj biti sigurna da će baš do 22., možda te iznenadi i poživi nešto duže ;)

The Bubba
09.09.2011., 13:31
Prvo vas molim da shvatite da ne želim čekati da netko odgovori na ovu temu, pa se nadam da se zato ne ljutite zbog dvoposta. Dakle, molim moderatore da ili spoje postove ili puste ovako, ako ne vide.

Dakle imam nekih problema oko izbora kao idealne pasmine za mene. Pa ovako... Pasmine bi karakterno trebale biti privrženije i nikako agresivne, ne treba mi čuvar već kućni ljubimac. Bilo bi dobro da vole djecu. Obilno linjanje me isto tako dosta zabrinjava, imam velikih problema s Astrom zbog toga. Dakle, pasmina se ne bi trebala niti linjati. Jaki mirisi također ne pomažu. Htjela bih da je po mogućnosti ta pasmina dosta zdrava i da je aktivna. Bilo bi bolje ako bi pasmina bila srednje veličine, iznad nekih 6-10 kg. Pasmina mi treba isključivo za držanje u stanu. Veliki pozdrav!

LudyheF
09.09.2011., 18:09
Dobre pasmine:
riđbek- ako želiš nekog privrženog psa (potječe još od rimskog doba)
tornjak- dobar čuvar
njemački ovčar- dobar čuvar i zna se igrati, maziti...
terijeri- ako želiš zabavu
maltezer- dobar mali pas, ne grize (ja ga imam i imati će mlade u 11 mjesecu)
labrador i zlatni retriver- dobri za zabavljanje i igru
haski- lijep i dobar pas
samojed- isto lijep i dobar pas
pinč- dobar isto
škotski ovčar- jako je dobar
škotski graničarski ovčar- super je, isključivo za zabavu i igru (ja ga želim)
bernski planinski pas- dobar, samostalan

Još su na izboru svakakvi mješanci.

Norry_Blue
09.09.2011., 18:46
Zelim napomenuti,sad ne znam je li to uvijek tako,no iz mojeg iskustva,manji psi poput terijera i sl. su veoma energicni,dakle,oni nisu psi za setnju dnevno od 20 minuta,treba s njima skakati satima.Znam jer imam i dva psa,jednog velike pasmine i jednog manje.Zapravo,obojica su mjesanci ali je jedan potomak velike vrste,a drugi manje.Dakle,manje pse bi trebali uzimati ljudi koji zele s nekim trcati,skakati i igrati se nonstop.Veci psi su idealni za one kojima treba zastita,ali i prijatelj.Sto se mene tice,imam oboje i savrseni su mi :) A sad,ako netko zeli uzeti neku odredjenu pasminu treba se prije toga potpuno informirati da ne bi doslo do zabune u odgoju,ili da gazda ocekuje nesto od svog psa no pas nema takve karakteristike.:) Za one koji ne zele neku odredjenu pasminu,najbolje je udomiti psa,a pas se moze udomiti i rasni i krizanac.:zivjeli:

LudyheF
10.09.2011., 09:33
Nemora biti da su sve manje vrste energične. Ja imam maltezericu koja je tako mirna. Ne grize i dobro se ponaša u šetnji.

cupcake
10.09.2011., 10:02
Pazi da i nju ne pogazi auto.

PetLover
10.09.2011., 10:27
Ali, kad dođeš u azil moraš paziti kojeg ćeš pa odabrati. Ne onog koji je slađi već onog koji se poklapa sa tvojim tempom života. Zabri da uzmeš križanca bigla pa ne možeš s njim izać na kraj jer je to lovački pas koji živi za trčanje i traganje.

Na jedan način je dobro što ćeš uzeti psa iz azila, a s druge strane je bolje da kupiš psa s rodovnikom jer znaš kakva je to pasmina.

Gle, svakom psu je potrebna šetnja od minimum pola sata pa čak i jorkiju.
Imala sam mješanca škotskog i njemačkog ovčara, bio je vrlo privržen, nikada, ali nikada nije zarežao. Sve se postiže sa pravilnim odgojem psa, pa tako moj nije bježao za vrijeme tjeranja. Upavan 22.12.2010. a 17.1. je trebao poživiti 17 godina..

Spasi, upoznaj, usreći, udomi.

Norry_Blue
10.09.2011., 12:42
Nemora biti da su sve manje vrste energične. Ja imam maltezericu koja je tako mirna. Ne grize i dobro se ponaša u šetnji.

Da,zato i kazem ''u vecini slucajeva''.Ali ne mora uvijek biti tako,neki psi su energicniji dok drugi vise vole odmarati.Zato sam i rekla ''u vecini slucajeva'' ;)

The Bubba
10.09.2011., 16:24
Pazi da i nju ne pogazi auto.
Baš i ne znam kako da shvatim tvoju poruku?

Hvala svima na preporukama. ;)

LudyheF
10.09.2011., 16:29
Auto je pogazio samo jednu moju mačku i to se desilo prije 4 godine. Neće gaziti više druge moje životinje.Bar se nadam.

AirMaxx
12.09.2011., 07:25
Definitvno Hrvatski ovčar !!!

ako si zainteresovana mogu ti svasta ispricati o njemu imam ženku:derisive:

The Bubba
12.09.2011., 11:32
Ako se AirMaxxov post tiče mene na bilo koji način, morala bih ga razočarati. Dosta sam upoznata s pasminom (isključivo iz iskustva), i mogu zaključiti da iako su inteligentni, ne podnosim njihovo neprekidno lajanje. Iako se ova tema ne tiče hrvatskog ovčara, morala sam samo reći dijelić svog iskustva, iako mnogi ljudi ne sumnjaju u njihovu inteligenciju. ;)

d.a.hovcar
12.09.2011., 14:51
Lajanje je stvar genetike (koja je izraženija kod nekih Hrvatskih ovčara više no kod drugih) jer je funkcija Hrvatskog ovčara bila upozoriti na sve uljeze u stadu, i onda ih, uz pomoć pastirskih pasa (npr. Tornjaka) otjerati. Oni u biti laju na sve koji pokušavaju na bilo koji način ući na njihov teritorij a da nisu dio njihova "čopora", tako da su radi toga, po meni, savršeni alarmi. Naši psi su nama spriječili tri provale u stan jer su pravovremeno lajanjem uzbunili susjede i nas. :)
Također, "iritantno" lajanje može biti znak loše socijalizacije.

No usprkos tomu onima koje to smeta svidjeti će se da se lajanje može u 97% slučajeva bez problema kontrolirati dresurom. ;)
Naši Hrvatski ovčari (cura i dečko) su u stanu i nemamo nikakvih problema s njima, a otkako su se jedne budale koje su ih ispred vrata provocirale odselile, niti sa susjedima.

The Bubba
12.09.2011., 14:55
U redu, ali ova tema svakako nije mjesto za preispitivanje karaktera hrvatskih ovčara.

d.a.hovcar
12.09.2011., 15:07
Ok. Tema je bila otvorena prijašnjim postovima pa sam odgovorio u dobroj namjeri jer ima dosta zabluda o toj pasmini pa koristim svaku priliku neke od njih pokušati ispraviti. :)

U biti, Hrvatskog ovčara ti za stan preporučam samo ako ćeš imati vremena posvetiti mu se barem pola sata do sat vremena dnevno, i to isključivo njemu. Hrvatski ovčar nije pas za početnike, ne znam koliko je tvoje iskustvo ali napominjem jer možda nekom drugome dobro dođe. A za stan su ipak ženkice pogodnije od mužjaka jer su podatnije i lakše ih se trenira. :)

Bilo kako bilo, sretno sa odabirom psa. :)

Janeway
12.09.2011., 15:14
imam pitanje. Koja pasmina bi bila za stan, srednje veličine, bijele boje (može sa flekama ). Imam u viziji nekog psa boje bigla ali višeg, s duljim nogama... Koja bi takva pasmina bila?

PetLover
12.09.2011., 16:56
Ši-cu (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647), pekinezer (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=X&ei=2ypuTpDUA8HP4QTzkdzJBA&ved=0CDYQvwUoAQ&q=engleski+pekinezer&spell=1&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), maltić (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=1&q=maltese&oq=maltese&aq=f&aqi=g9&aql=&gs_sm=e&gs_upl=15026l17325l5l17798l7l7l0l0l0l0l441l2015l0. 2.2.1.2l7l0&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), pinč (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=1&q=pin%C4%8D&oq=pin%C4%8D&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=5607l6406l9l6861l4l4l0l0l0l0l360l588l1.1.0. 1l3l0&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), bišon (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=X&ei=SStuTv3rKMuN4gTMsIyTBQ&ved=0CDUQBSgA&q=bichon+frise&spell=1&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), japanski čin (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=1&q=japanese+chin&oq=japanese+chin&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=10069l13125l21l13612l13l11l0l0l0l0l769l2786 l3-3.1.1.1l6l0&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), lhasa apso (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=X&ei=gituTufNNObj4QTQ3MnsBA&ved=0CDYQvwUoAQ&q=lhasa+apso&spell=1&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), papiljon (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=X&ei=bCtuTuTyJoeF4gS8lsCBBQ&ved=0CDUQBSgA&q=papillon&spell=1&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647), špic (http://www.google.hr/search?rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&q=%C5%A1i+cu&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=hr&tab=wi&biw=888&bih=647#um=1&hl=hr&rlz=1C1GGGE_hrHR441HR441&tbm=isch&sa=1&q=%C5%A1pic&oq=%C5%A1pic&aq=f&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=26396l28096l31l28412l6l6l1l0l0l1l605l1535l4-1.2l3l0&bav=on.2,or.&fp=4f0ff0504be7530d&biw=888&bih=647)?
Mnogi ubrajaju westya za stan, no to su psi koji žele biti vani, žele i žele! U mom susjedstvu su dva, vlasnici ih puste van a pas se vrati sav od blata.
Ja sam nabrojala neke pasmine savršene za život u stanu.

The Bubba
12.09.2011., 18:49
Sve pasmine sam već pregledala. Meni bi zapravo trebala isključivo kratkodlaka pasmina, da ne treba groomera prečesto i da je održavanje dlake lako. Prijedlozi?

*Katy*
12.09.2011., 18:59
Možda ovde nađeš nešto zanimljivo:
http://www.justdogbreeds.com/small-dog-breeds.html
To su male rase,ako ti se neka svidi,vidi nešto više o njoj imaš i koliko se linjaju,koliko su intaligentni..Sve što ti treba.

MisMeggy
12.09.2011., 19:00
The Bubba, možda da uzmeš mini ili toy pudlu? Oni se ne linjaju i jako su mekane(po mom iskustvu), a i slatke, imaš ih u krem, bijeloj, crnoj boji.

*Katy*
12.09.2011., 19:25
Da,ali mora se cetkati redovno.Inace,jesu slatke.
Dzek rasel terijer?

PetLover
12.09.2011., 20:06
Ja sam za hrta, pinča, bostonskog terijera, mopsa, jorkija, bulldog engleski/francuski i dakako pudla.
Ali ipak mislim da je bolje imat osrednje dugodlakog psa, zato jer se pasmine sa kraćom dlakom linjaju i tu dlaku teško izvučeš iz njegovog ležaja ili bilo kojeg mjesta jer se jednostavno zapiknu.

Nikakvi terijeri (osim jorkija), pa šiba inu, jazavčar, bigl i sl. ne uzimat zbog izraženog lovnog karaktera, posebno ukoliko ga želiš držat u stanu.

Ja želim veću pasminu. Privlače me lovački psi, jače građe, a prekrasno ih je vidjet kad markiraju :D

The Bubba
13.09.2011., 14:24
Imala sam prilike upoznati Jack Russel Terriera i ne sviđa mi se njegov veliki lovački nagon, to je prihvatljivo ako se uzme u obzir da su se u Engleskoj koristili kod kraljevskog lova na lisice. Imaju veoma izražen lovni karakter, ako bih citirala PetLover.

Ja sam isto pristaša velikih pasmina, ali uvjerena sam da je sigurno puno teže s njima u stanu od npr. španijela kralja Charlesa.

*Katy*
13.09.2011., 17:46
Mozda mops...?

AirMaxx
13.09.2011., 18:00
Lajanje je stvar genetike (koja je izraženija kod nekih Hrvatskih ovčara više no kod drugih) jer je funkcija Hrvatskog ovčara bila upozoriti na sve uljeze u stadu, i onda ih, uz pomoć pastirskih pasa (npr. Tornjaka) otjerati. Oni u biti laju na sve koji pokušavaju na bilo koji način ući na njihov teritorij a da nisu dio njihova "čopora", tako da su radi toga, po meni, savršeni alarmi. Naši psi su nama spriječili tri provale u stan jer su pravovremeno lajanjem uzbunili susjede i nas. :)
Također, "iritantno" lajanje može biti znak loše socijalizacije.

No usprkos tomu onima koje to smeta svidjeti će se da se lajanje može u 97% slučajeva bez problema kontrolirati dresurom. ;)
Naši Hrvatski ovčari (cura i dečko) su u stanu i nemamo nikakvih problema s njima, a otkako su se jedne budale koje su ih ispred vrata provocirale odselile, niti sa susjedima.

totalno se slazem s tobom,no meni je hrvatski ovčar najbolja pasmina tražio sam svakakve akite ,haski dok nisam pogledao njega najbolji pas za mene zauvijek! ali svako ima svoj ukus:derisive:

MisMeggy
13.09.2011., 19:04
Ne, terijeri nikako u stan, kao ni neki lovački psi.
Znam susjeda ima westy-ja u stanu i on jednostavno nije pasmina za stan...

Iskreno, kada bih imala malu pasminu bio bih to koker španijel kralja Charlesa, meni su oni jednostavno :give_heart_2:

Hmm, da svatko ima svoje mišljenje, ukus, ali kojeg god da hrvatskog ovčara znam, svi laju na svaki šum, i uglavnom je to iritantno, ali su svakako lijepa pasmina. Mislim da većina ljudi ima iskustvo sa hrv. ovčarima kao i ja zato što ih vlasnici ili vežu ili ne znaju s njima, pa postanu živčani i iritantni.

Norry_Blue
13.09.2011., 19:11
[QUOTE=MisMeggy;81880]Ne, terijeri nikako u stan, kao ni neki lovački psi.
Znam susjeda ima westy-ja u stanu i on jednostavno nije pasmina za stan...

[QUOTE]

Slazem se,moj Sime ima krvi terijera u obiteljskom stablu,do navrsene jedne godine je bio u kuci (stanu) a sad je u dvoristu...Oni su pre energicni i hiperaktivni za ogranicenost stana.Naravno,neki ih ljudi drze u stanu i psi su ok ali jednostavno,mislim da ne bi trebali...

The Bubba
13.09.2011., 20:22
Mozda mops...?

Katy, svakako ću ozbiljnije razmotriti tvoj prijedlog. ;)

*Katy*
13.09.2011., 20:53
http://www.justdogbreeds.com/pug.html
Samo što su malo teži za dresuru.Ajoj,oni ti se izgleda puno linjaju.

Evo nekih koji se ne linjaju puno:
http://www.justdogbreeds.com/low-shedding-dog-breeds.html
Ali skoro svi koji se ne linjaju imaju dugu dlaku,koja zahteva negu.

The Bubba
14.09.2011., 07:54
U uži izbor ulaze mi svakako irski terijer i minijaturna (toy) pudla. Hvala na brojnim savjetima, osobito zahvaljujem Katy. Još ću se informirati o pasminama dok ne donesem konačnu odluku.

PetLover
14.09.2011., 10:15
Toy pudla. Zašto? Idealan ljubimac za stan, ne linja se već mu dlaka raste spiralno. Jedino se moraš brinuti za frizera, tj. higijena pudle. Mora biti obrijana njuška, šape, korjen repa i stražnjica.

d.a.hovcar
14.09.2011., 11:12
totalno se slazem s tobom,no meni je hrvatski ovčar najbolja pasmina tražio sam svakakve akite ,haski dok nisam pogledao njega najbolji pas za mene zauvijek! ali svako ima svoj ukus:derisive:

He He, istina. Mene je oduševilo to što bez obzira na dresuru oni uvijek ostanu svoji. :)

*Katy*
14.09.2011., 18:10
Nema na čemu.Pudle su sve slatke i male i velike.:D Samo treba malo više brinuti o dlaci,ali ok.

Javi kog ćeš sigurno da uzmeš,i predstavi ga kad ga kupiš.

121212
16.09.2011., 12:24
belgijski ovcar ili dalmatiner
(mislim po brizi za dlaku a u to spada i pikanje kratke dlake u kauc)
u stanu od 100 kvadrata 1 kat sa dvoristem..e sada kojeg srednjeg psa (laba,dalmatincaa itak)
preporucujete za samce, studentice i tako....???

The Bubba
19.09.2011., 16:37
Linjanje je tako sporedna stvar kod pasa. To je fizička osobina, a to je manje važno kod izbora dobrog psa. Osvrni se prvenstveno na školovanje i samu inteligenciju psa.

Belgijca ne preporučam ako nisi imala pse prije njega, jer zahtjevaju čvrstu ruku (ne batine) i dosljednog vlasnika koji će se morati postaviti kao vođa čopora, da ne bi poslije bilo problema s agrešivnošću.

Dalmatiner je pak preaktivna pasmina (da se mene pita) i nikako nije za stan. Ljudi imaju jako dobru sliku o njima zbog onog 101 dalmatinca i svi su se zaljubili u njihov fizički izgled, a neki su, bez da su bili upućeni u ostale karakteristike pasmine, idući dan nakon što su pogledali film, mazili svoju aktivnu lopticu u stanu (što ti nikako ne preporučujem).

Ti dalje odluči, ja sam pri pudli ostala ;) I Katy, ne znam ako si me krivo shvatila, ali ne planiram nabavku još jednog psa u bližoj budućnosti, tek nakon nekih cca 4-5 godina.

*Katy*
19.09.2011., 18:10
I Katy, ne znam ako si me krivo shvatila, ali ne planiram nabavku još jednog psa u bližoj budućnosti, tek nakon nekih cca 4-5 godina.
:hahaha: Nisam te shvatila,izvini.Do tada imas vremena.

121212
20.09.2011., 08:20
hvala vam.... :)

The Bubba
20.09.2011., 13:32
Nisam te shvatila,izvini.Do tada imas vremena.
Znam, ovo su samo površne prijevremene procedure, tj. želim se jako dobro informirati o pasmini. 5 godina je okej? :lol:

hvala vam....
Nema na čemu, samo pitaj. ;)

PetLover
20.09.2011., 17:18
Ja najvjerojatnije prije zime labradora, nufija, vižlu, gonića,... :D

Koju pasminu peporučujete a da je lovački pas (srednji/veliki)?

Kaj mislite na šar peja?

MisMeggy
20.09.2011., 17:28
Meni su preeekrasni pointeri, gordoni, engleski seteri, i vajmarski ptičari *_*
Ali definitivni vajmarski ptičar naj a i gordoni, ali svi misle kako su vaj. ptičari skupi, ali kada se pogodi termin, kada ima više legla onda su i cijene niže i to puuno niže, zbog konkurencije:

http://www.njuskalo.hr/psi/vajmarski-pticar-oglas-798174

i gordoni

http://www.njuskalo.hr/psi/gordon-seter-musko-stene-rodovnicom-oglas-3565313

I eng. steri:
http://www.njuskalo.hr/psi/stenci-engleskog-setera-petrinja-oglas-3478939

*_*

The Bubba
20.09.2011., 17:41
I'll just gonna say: POINTER :derisive:

MisMeggy
20.09.2011., 18:16
Očekivala sam visoku cijenu pointera, ali nisu uopće skupi

http://www.njuskalo.hr/index.php?f_keywords=pointer+%C5%A1tenci&ctl=search2&advanced=1

PetLover
20.09.2011., 20:26
Ma nisam za ptičare. Ko muhe su bez glave. Bavio mi se djed uzgojem njemačkih. Mislila sam nabavit setera il kokera, al nije problem linjanje već njega dlake :/

MisMeggy
21.09.2011., 17:39
Ne možeš reći "ko muhe bez glave" svaki pas iste pasmine je različit, neki manje tvrdoglavi, neki više, neki imaju veću koncentraciju neki manju.Najvjerovatnije se niste znali pravilno postaviti karekteru psa, i zadobiti njegovu koncentraciju i pravilno viježbati s njim, ali ne možeš mi reći da su kao muhe bez glave.

A u vezi njege dlake, samo trebaš redovito češljati i imati pravilnu prehranu, i to je to, neznam što je tako teško počešljati psa 1 ili 2 puta na dan. Meni je to uživancija.

121212
30.09.2011., 14:02
katy puggle je pasmina mjesana od mopsa i bigla :))

PetLover
01.10.2011., 12:08
MisMeggy, lovačke pasmine su pasmine stvorene sa nevjerojatnim njuhom i agilnosti. Mužjaci njemačkih ptičara su preživahni, žele samo raditi i raditi.

MisMeggy
01.10.2011., 12:28
Ok, ta pasmina je za ljude koji imaju puno vremena za posvećivanju psima i za rad sa njima.

PetLover
01.10.2011., 15:25
Moj izbor je sužen na nufija i šar peja. Na neki mi je način bolje uzet posavca Hrvatsku autohotnu pasminu.

Jel ima tko iskustva s epanjol bretonima?

tekel
15.12.2011., 20:04
kratkodlaki jazavčar,najuniverzalniji izbor.
jednom jazavčar zauvijek jazavčar.:derisive:

Lorena
16.12.2011., 15:48
Ako se smijem ubaciti. ja bih htjela oštrodlakog fox terijera ili erdelskog terijera pa me zanima malo o njima ako ima tko kakvog iskustva?:berba::lol:

Pet
24.01.2012., 13:18
Pozdrav svim forumasima!:derisive: .Uskoro cu uzetii psa jer sam zaista njihov ljubitelj i sigurna sam da se mogu brinuti o njemu.Trazeci po internetu :type: koju rasu uzeti na kraju je izbor pao na Bichon Frisea,irskog setera i samojeda.Pa sta mislite koji je najbolji izbor?? Zelim jos napomenuti da vec imam jednog psa kojeg sam usvojila iz azila i star je 8 godina.Pa ne bih da uzmem psa koji ne voli drustvo.Pa moze li malo savjeta?Kakva su vasa iskustva?
Hvala unaprijed :)

Hvala unaprijed! :)

*Katy*
24.01.2012., 14:25
Vec postoji tema oko odabira rase.http://moj.pet-centar.hr/forum/showthread.php?t=3436&page=16
Neko ce valjda spojiti teme.

Da li imaš dvorište,ili si u stanu?Želiš li se brinuti o dlaci psa i češljati je svaki dan?Napiši nam nešto više,da bismo ti preporučili nekog psa.
Irski seter,bišon i samojed su tri različite rase,zavisi koliko imaš vremena za trening,dlaku,igranje sa psom...
Ja imam zlatnog retrivera i zaista je super sa drugim psima,velikim,malim,mužjacima...Ali,ne znači da će svaki retriver biti takav.Možda nekog mešanca da uzmeš?
Svaki pas može da se nauči lepom ponašanju i svaki pas se može slagati sa drugima.

Pretpostavljam da ti je nebitno da li je pas veliki ili mali,čim si navela bišona i setera.:jastuk:

Pet
25.01.2012., 14:00
ups izvini,nisam znala da postoji :o .Pa ovako sad cu reci malo vise o tome:Zivim u kuci i imam veeliko dvoriste ,Nije bitno da li se mora cesljati ili ne.Znam da su otprilike te 3 pasmine razlicite,;)posto imam jednog psa imam pomalo iskustva sa dresurom i poprilicno sam strpljiva oko toga (jer je moj psic zaista bio vragolan kao mali :hihihi:).Posto je ovaj psic kojeg imam mjesanac (zaista preeeeeeeesladak mjesanac )zeljela bih sad uzeti nekog rasnog psica.Da,u pravu si nije mi bitno da li je psic mali ili veliki .Posto sam vecinom sama sigurna sam da cu imati vremena za njih (i u vremenu s njima zaistaaaa uzivam )Te tri pasmine su mi se podebno svidjele u svemu,ali zaista se ne mogu odluciti,pa ako moze jos jednom pomoc? :jastuk:
Hvala :)

Pet
26.01.2012., 16:10
Moze li pomoc,molim vas :(.U velikoj sam dilemi....

*Katy*
26.01.2012., 16:35
Sigurno postoji nešto što ti neće odgovarati kod neke od te tri rase.

Prvo,samojed voli hladnu klimu.Vrućine mu ne prijaju,pa razmisli o tome.Nije mnogo odan pas,brzo se navikava na nove vlasnike...Moguće je da će da beži.Zato je možda bolji odaniji pas.Naravno,postoje i samojedi koji su veoma verni.

Evo sa Vikipedije još malo:
Odgoj je dug proces i treba ga započeti što ranije. Vježbe moraju biti pune promjena jer iste naredbe dovode do izražavanja njegove tvrdoglavosti. U ranoj mladosti ga treba naučiti na mačke i druge domaće životinje. Prema drugim psima znaju biti povremeno dominantni. Oni su lovački psi i love sve što se kreće. Iz tog razloga je važna socijalizacija s ostalim životinjama.
Samojed je izvanredna pasmina psa koja će kod svakoga čovjeka izmamiti osmijeh. Vrlo je druželjubiva i društvena. Povezana je s ljudima. Greška je staviti ovu pasminu na lanac i stalno držati u dvorištu, od davnina se naučio na ljudsku prisutnost, tako da mu je potrebno dopustiti ulazak u ljudsku kuću.

A seteri su dobri sa ljudima i drugim psima.

Možda ti se dopadne i neka druga rasa.Da ne kažem opet zlatni retriver,neću ga više hvaliti.:hihihi: Bernski planinski pas,gordon seter?

Bernski planinski:
http://www.justdogbreeds.com/images/breeds/bernese-mountain-dog.jpg

Gordon seter:
http://www.goango.net/images/KINGDOM.jpg

A što se tiče cene psa?Psi koji su ređi,uvek su i skuplji..

Pet
30.01.2012., 07:51
OK.Onda mislim da necu samojeda :nono: .cula sam za te dvije pasmine i jos citala o berniju i jaaaaaaaako mi se svidio.Sta mislis da njega uzmem?Citala sam da su vjerni svom gospodaru,nije ih previse tesko dresirati,vole drustvo i djecu,i nisu agresivni.Zaista mi se svidio.Mozda je on moj konacni izbor?Ja bas neznam puno o zlatnim retriverima pa ako moze malo informaija iz prve ruke? E da znas li mozda kolika je cijena Bernija i zlatnog retrivera? Mislim ipak da cu uzeti neku vecu pasminu :) .I da jos nism odustala od irskog setera.:)

Pet
31.01.2012., 07:39
Pomoc! Molim vas...berni,irski seter ili zlatni retriver:nemam_pojma:(za zlatnog retrivera sam pocela razmisljati odkad sam procitala svasta ponesto o njemu i zaista mi se svidjela pasmina) Please help! :)I da ako moze otprilike cijena ove tri rase,samo da znam otprilike ;)
Hvala jos jednom *Katy* na ovim informacijama :)

pup girl
15.02.2012., 14:41
Pomoc! Molim vas...berni,irski seter ili zlatni retriver:nemam_pojma:(za zlatnog retrivera sam pocela razmisljati odkad sam procitala svasta ponesto o njemu i zaista mi se svidjela pasmina) Please help! :)I da ako moze otprilike cijena ove tri rase,samo da znam otprilike ;)
Hvala jos jednom *Katy* na ovim informacijama :)

Moj izbor je zlatni retriver... Imam iskustva sa tom predivnom pasminom jer u slobodno vrijeme cuvam komsijinog retrivera, i mogu ti reci da je zbilja jedan divan pas kojeg je lako socijalizovati i dresirati, a zauzvrat ti pruza puno ljubavi.

Cijena zlatnog retrivera u Bosni i Hercegovini se krece od 150 maraka za zenke do 250 za muzjake, sto je otprilike 500 do 850 kuna. Za ostale pasmine ne znam, no pokusaj malo pretraziti po online oglasnicima da vidis kolika je cijena u prosjeku za svaku od rasa koja te zanima, a onda potrazi finu odgajivacnicu odakle zelis nabaviti psa. Koji god izbor da napravis, dobro je :D

*Katy*
16.02.2012., 20:00
hehe A šta da ti kažem kad me pitaš za zlatnog retrivera?:evil::hihihi: Preporučujem ti ga,ali evo šta ću ti napomenuti(pričaću iz dosadašnjeg iskustva sa mojim retriverom):
Retrivera treba dresirati odmah!Prvog dana kada dođe u tvoj dom,odmah započni sa dresurom.Njima,kao ni bilo kom psu,ne treba popuštati,niti ih razmaziti.Mačke neće da kolje(:hihihi::evil:)kao što bi neki psi radili,ali ih malo zeza..Ima jedna mačka ovde,on ide oko nje,a ona ga lupi šapom,ali on nastavlja da skače oko nje.Neće da je dira,ali se zafrkava sa njom.Mislim da bi mogao i da spava sa nekom dobrom macom.Kao što sam već rekla,dobar je sa psima.Voli ljude,ali nemoj mu dozvoliti da skače na ljude,kao što ovaj moj radi.Dobar je sa decom,ali možda će skakati na decu,pazi da ih ne obori.Potrebno je da mu četkaš dlaku nekoliko puta sedmično,posebno kad odraste.Vole vodu,ali i zimu.Ne smeta im puno hladnoća,a leti će sigurno uživati u bazenu,reci...Potrebne su im šetnje.Nemoj psa ostavljati dugo samog,može da mu zasmeta.Vrlo su verni gazdi,možda bi ti retriver istrčao iz dvorišta,ali ako je kao moj,to bi bilo samo iz zabave i radoznalosti,posle bi se sam vratio.Ranije ne bi mrdao kad je otvorena kapija,a sad istrči vrlo rado.Ide kod komšija i traži nešto da grize.Vratim ga kući jedva.Ali,ipak su verni.Moj neće ni sa kim lepo ići u šetnji kao sa mnom.Kad ga šeta moj otac,on skače i ne miruju(kad je bez mene).Nije navikao na druge,kao na mene.Laju kada neko dolazi,ali nisu agresivni,daleko od toga(mada to zavisi od vlasnika),a kad neko uđe,lizaće ga i neće ga pustiti.Jedva čeka da ga neko mazi.Uvek me prati,gde god da idem.Brzo uče,ali nekada će ih mrzeti da urade ono što im tražiš.Najlakše će naučiti ako im je nagrada hrana,ali su i srećni kada si ti zadovoljna.Nekada tvdoglavi,nekad anđeli.Kada zanemarim to što su retriveri nekad nevaljali,savšeni su!

Srećno u odabiru psa!!!

*Katy*
17.02.2012., 12:24
A da,što se tiče cene...Imaš da nađeš baš povoljne,50 evra,recimo...Ali ti psi nisu za izložbe i verovatno nemaju rodovnik.Od 100 evra - 150 evra,mogu se naći lepi psi..Ja sam mog platila 100 evra,a da nisam uzela papire bio bi 80 evra.Nije za izložbe,roditelji ocenjeni peticama,a otac je bio na izložbama,ima RCAC(ne znam ni šta je to,nisam upućena).A,ne verujem da ti treba pas sa izložbe..Ima ih i za 200-500 evra,ali to je previše.Papiri su 20 evra,a neko uzima i više,ali 20 evra bi trebalo.

Bernski planinski psi žive kraće od retrivera,obično...Do 10 godina.Nije nemoguće da pas doživi 15 godina,ali imaju zdravstvenih problema.

asushanamir
17.04.2012., 15:55
eeej ljudi, ja bih samo pitao jeli iko zna ako ima negdje u Hrvatskoj uzgajovačica pomeranian pasa (poznatije boo boo pasa) ili ako ima neka bliža drzava u Europi gdje mogu naruciti. neodoljivi su i volio bi jednog naruciti pa ako netko ima kakve informacije molim vas da mi kazete...hvalaaa:)

veri<3
29.12.2012., 19:15
Trebam pomoć!
Imam malog psića japanskog čina,ali planiram nabaviti još jednog psa, ali male pasmine i mogućnost da nepušta dlaku?

Pet
12.01.2013., 21:46
Katy hvala ti puno o svim tim informacijama o goldenu!
Psica jos nisam nabavila jer iskrslo dodasta problema tokom prosle godine....
A i zeljela bih da kad vec sigurno znam da cu uzeti,da ga uzmem kada cu se moci posvetiti njemu i njegovom odgoju a to nikako nisma mogla prosle godine. Sada je sve uredu,pa ko zna zasto da ne dobijemo jos jednog clana u porodici na proljece!:hihihi:
Nego zeljela sam te pitati cula sam dosta o tome (a i procitala)da su goldeni skloni mnogim bolestima,to jest da se cesto razboljevaju,ima li istine u tome?

*Katy*
13.01.2013., 12:31
Pa gledaj ovako... Svaki pas može da se razboli od ovoga ili onoga... Bitno je da ga ti neguješ kako treba, da ima adekvatnu ishranu, šetnje... Ali tu ima veliku ulogu i genetika. Ako želiš da nabaviš rasnog psa, uzmi sa rodovnikom koji će pre svega potvrditi da je tvoj pas čistokrvan, ali imaćeš i uvid u njegovo poreklo. I isto ako budeš uzimala psa velike rase traži snimak kukova od roditelja, manje su šanse da će tvoj pas imati displaziju ako roditelji nemaju. Ali to ne znači da je nemoguće, onda ti moraš da nastaviš brigu o psu i da se trudiš da do toga ne dođe. Znači raspitaj se dobro, da pas ima dobro poreklo, dobre pretke. Ali u principu, zlatni retriveri nisu toliko podležni bolestima kao neke druge rase.

Moj retriver do sada nije imao nikakvih većih problema, hvala bogu. Jedino je nekoliko dana odbijao hranu(što verovatno znači da je pojeo nešto pokvareno...), ali nije bilo potrebe za veterinarom. I nekoliko dana mu je suzilo oko, tada je otišao kod veterinara, ali ni to nije bilo ništa strašno, veterinar je prepisao neku mast i posle nekoliko dana se oporavio. I evo ga sad, živ i zdrav, ništa mu ne fali :) Tako da to i nisu bolesti, možda mu je nešto upalo u oko, pa ga je to iritiralo... ali to je prolazno. Planiram da ga odvedem na snimanje kukova(to baš i nije jeftino, ali zdravlje je zdravlje), pa ćemo videti na čemu smo.

Pozdrav

Pet
14.01.2013., 13:04
Hvala ti puno na odgovoru :give_heart_2:! Rodovnica znaci ipak tu igra veliku ulogu u vezi sa zdravljem psa.Drago mi je da sam procitala ove informacije u vezi sa zdravljem iz prve ruke!

*Katy*
14.01.2013., 15:58
Nema na čemu. :)

Pa jeste da rodovnik igra ulogu, ali istu toliku ulogu igraš i ti. :) Već sam ti napisala, moraš da se posvetiš psu, da ga pravilno hraniš, neguješ... pa ćeš onda imati zdravog psa ;) Može pas imati i rodovnik i lošu genetiku, pa moraš naći neke dobre odgajivače. Ja nisam to toliko gledala ranije, ali tebi kažem da paziš, ima raznih ljudi, pa i švercera. Moj pas nije iz odgajivačnice, nije šampionskog porekla, ali mi je najbitnije da je zdrav, a do sada nije bilo nikakvih velikih problema. I eto čekam da uradimo i snimak kukova, i to napisah u prošlom postu. Ali tebi kažem da je bolje da se dobro raspitaš, nađeš odgovorne vlasnike i uzmeš štene sa rodovnikom, ako uzimaš rasnog psa. Ali ništa te ne sprečava da uzmeš mešanca :)

A mogu ti reći da ima i odgajivača koji se ne razumeju u ishranu kao neki ljudi sa ovog foruma ili uopšte "obični" vlasnici pasa. :) Pa misle da granule rešavaju sve, i to najskuplje... Nažalost je tako, jer su nekima najbitniji uspesi na izložbama i ništa više.. pa sve veštačko i skupo daju psima, ali ne kažem da nema odgovornih i dobirh odgajivača. Ali nećemo sad o tome, neki drugi put na nekom drugom mestu.

Pozdrav i srećno.

Pet
15.01.2013., 08:42
Naravno,razumijem te :derisive:
Ni ja ne trazim psa za izlozbe,trazim psa koji ce biti moj prijatelj.U pravu si sa svercerima,pogotovo ovdje u BiH,i svercera i laznih uzgajivaca! Mislila sam da ako ne nadjem psa kod nekog koga poznajem i imam povjerenja da ga kupim u uzgajivacnici,jer nekako nemam puno povjerenja u one oglase Njuskalo i sl.
Hvala ti puno Kty na svim odgovorima!:give_heart_2:

Anči111
02.02.2014., 17:31
Pozdrav!
Zanima me dali neko zna tko trenutno ima bijele štence patuljastog šnaucera.
Molim sve vlasnike šnaucera da mi nešto kažu o njima. I ostale na forumu

PetLover
07.02.2014., 18:01
Stvarno, ako se ne možeš odlučiti za pasminu idi u sklonište za životinje. Ima ih na tisuće oblika, boja, veličina... Nisi ozbiljna uopće u vezi odabira psa, da si ozbiljno zainteresirana ne bi žicala pse po forumu.

Kontaktiraj HKS
hks@hks.hr
(0)1 48 46 125
nek ti daju broj uzgajivača i porazgovaraj s njim što te zanima.

samojedica Rina
14.07.2014., 10:18
Bok!!! Imam jedan problem...Biram ovako:kako se selim u njemačku,a Rina će doči s bratom za 2god,a ja ču je ponead viđati,ali sam dobila priliku uzeti još jednog (stan) pa se biram samojed ili maltezer???Naravno muški bi bili.

Guppy-san
14.07.2014., 11:18
Ne znam kako bi samojedu bilo u stanu... pa glasam za maltezera.

samojedica Rina
14.07.2014., 11:40
Imamo samojedicu u stanu (svakodnevno trčanje pa u stanu samo spava).Ali neznam kako bi bolje izgledalo.Pa molim savjete

samojedica Rina
14.07.2014., 11:47
Samojedi su mi nekako punoo slađi,a kako imate velikog psa onda se naviknete na taj ritam i šetnje i sve to...Pa ću vidjeti s ocem,mada maltezera bi zgazio (jer ga ne bi vidio,kako je mali) a opet nije baš za velike pasmine,a samojed je srednja pasmina.A,ako uzmem maltezera neznam kako ču se naviknuti.

Guppy-san
14.07.2014., 12:33
kako misliš "kako bi bolje izgledalo?"
Kako tebi/vama bolje odgovara. Na kraju krajeva sebi birate psa, pa valjda znate što želite. Znate kako samojedi funkcioniraju u stanu, tako da tu nije problem. Sjednite zajedno i dogovorite se ;)