Natrag   Pet centar forum > Sve o psima... > Prehrana > Gotove hrane
Registracija FAQ Lista članova Kalendar Traži Današnji postovi Označi forume kao pročitane

Gotove hrane Ovdje možete otvarati teme i komentirati pojedine vrste hrane.

Odgovor
Alati tema Načini prikaza
Nepročitano 05.01.2008., 12:01
ivana
Forumski veteran
Registracija: 11.2007
Reputacija: 25
ivana ima pozitivnu reputaciju
Pošalji ivana poruku koristeći MSN
Default najbolja hrana za pse

koja je najbolja hrana mislim ja prvi put imam psa i hranim ga royal caninom german shepherd junior 30 vreća od 12 kg me košta 465 kn (u dućanu di kupujem-ne u pet centru) i traje preko mjesec dana i mogu reć da sam jako zadovoljna sa tom hranom šta vi mislite i napišite iskustva o pojedinim dehidratima
ivana je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 05.01.2008., 16:08
Ares_malamut
Junior korisnik
Registracija: 01.2008
Dob: 23
Reputacija: 0
Ares_malamut ima pozitivnu reputaciju

Ja sam svom davao i eukanubu i hils i royal canin. Na royal najbolje reagira, ali jos bolje je reagirao na hrnu pet-centar, a to je zivi srot. Sad cu probati preci na k9 zato kaj sam cuo da je dosta kvalitetna, a nije ni pre skupa.
Ares_malamut je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 05.01.2008., 16:13
ivana
Forumski veteran

ako mu je dobro na pet-centar hrani(znači da nema nikakvih problema sa zdravljem,tvrda stolica,sjajna dlaka itd.)zašto nebi ostao na njoj jer svaki pas ti je drukčiji neki obožavaju pedigree drugi ga odmah izrigaju i dobe proljev
ivana je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 05.01.2008., 17:26
Ares_malamut
Junior korisnik
Registracija: 01.2008
Ares_malamut ima pozitivnu reputaciju

Stolica mu nije bas skroz tvrda, ali je tvrđa nago od druge hrane, imao je velikih problema sa stolicom. Ove hrane dobiva dnevno 1200 grama i nist se ne deblja, cak je pre mrsav. Probat cu s k9, mozda bude dobro.
Ares_malamut je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 05.01.2008., 18:41
ivana
Forumski veteran

ok
ivana je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 07.12.2009., 09:16
vexnaex
Junior korisnik
Registracija: 10.2009
vexnaex ima pozitivnu reputaciju
Default samo da podijelim iskustvo...

imam vrlo čudnog psa, davala sam joj sve i svašta od te suhe hrane i nije htjela ništa. kad joj onako izmiksam sa mesom, sve pojede suhu zaobiđe. suhu samu ili s mlijekom, ni pomirisati. i uzmem od susjede, čisto da probam, neku totalnu jeftinjaru iz dm. jede bez problema. čitala sam sastav... repa i ovčetina. mislim... ajd ti sada budi pametan
vexnaex je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 07.12.2009., 16:05
DoG loVeR
Aktivan korisnik
Registracija: 11.2009
Reputacija: 12
DoG loVeR ima pozitivnu reputaciju

Po meni bi bilo najzdravije psa hraniti mesom u pravom obliku,ima sigurno puno više hranjivih vrijednosti od prerađenoga u dehidratima od kojih se ovi jeftiniji sastoje većinom od žitarica,malo korisnih za pse.ali ni mi ljudi ne jedemo svaki dan ono što je najzdravije,pa nemam ništa protiv ako pas živi isključivo na dehidratima,ja osobno svojim psima dajem malo dehidrata,malo pravog mesa.

Najbolje se vidi po stolici i kvaliteti dlake da li mu prehrana odgovara,ako ima tvrdu stolicu,nema prhut onda ok.Recimo moja frendica hrani psa isključivo kuhanom rižom i mesom što bi trebalo biti odlično ali joj pas uvijek ima neki proljev(vjerojatno mu fali nešto čega nema dovoljno),to samo pokazuje da ne odgovara svim psima svaka hrana,nisu svi isti.Nešto što neki pas odbija,drugi će s guštom pojesti,pa ni mi ljudi ne volimo svi npr.kelj
DoG loVeR je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 07.12.2009., 20:45
Hanna
Forumski veteran
Registracija: 05.2009
Reputacija: 43
Hanna je na putu prema slaviHanna je na putu prema slavi

Dog lover ti je sve lijepo objasnila.

Moj Toby prije isto nije htio niti pomirisat dehidrate. Namakala sam ih vodom, mlijekom, mješala s mesom..., ali on ih ne bi niti taknuo.
S vremenom se nekako naučio na njih, počeo ih je jesti i danas mu dehidrati čine oko 60% prehrane.

Ako tvoja pesica voli jesti tu (nazovimo ju lošu) hranu, neće joj ništa biti ako ju budeš davala povremeno, za poslasticu.
Probaj joj kuhati meso (bez imalo začina), kao dodatak dodaj rižu/jogurt. To je isto odlična prehrana i psima je to jako ukusno.

Možeš joj kupiti i konzerve te vrećice mokre hrane, ali niti njih ne davaj često, svega par puta tjedno.

Također probaj kupiti neki bolji dehidrat i malo pomalo počni ga miješati s ovom 'lošom' hranom, tko zna, moždag a prihvati.

Potpišite peticiju i zaustavite ubijanje pasa -->http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Hanna je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 08.12.2009., 15:37
Tessi
Aktivan korisnik
Registracija: 08.2009
Dob: 19
Reputacija: 13
Tessi ima pozitivnu reputaciju

Ja Tessi 2 puta tjedno napravim ajmo reći"banana split".
Tamo joj nasjeckam banane ,TOTW i razrjeđeni jogurt to obožava i to joj dajem ubiti dan prije jutarnjeg lova da skupi malo energije.Svima to preporučujem jer je super zdravo.
Pozdrav!
Tessi je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 08.12.2009., 21:20
neno20
Aktivan korisnik
Registracija: 01.2009
Dob: 26
Reputacija: 12
neno20 ima pozitivnu reputaciju

pročitao sam na jednom forumu recept da se daju banane sa jogurtom,medom i tunom. ja sam mome dao i jede kao lud bez ikakvih posljedica...
neno20 je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 09.12.2009., 18:17
Tessi
Aktivan korisnik
Registracija: 08.2009
Dob: 19
Reputacija: 13
Tessi ima pozitivnu reputaciju

Da, to sam i ja mislila ali se ispostavilo da se banane smiju davati psima.To sam saznala s interneta i s jedne dokumentacije na TV-u.
Pozdrav!
Tessi je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.03.2010., 13:21
Smotaca
Junior korisnik
Registracija: 02.2010
Dob: 50
Smotaca ima pozitivnu reputaciju

Ispričavam se ako offtopiciram. Moj pasonja je bio na Royal Canina Bebygiant, zatim na TOTW..ugl. sada odbija sve od toga. Jedna gospodja mi je dala neku hranu od ribe i riže, ima ovalne kroketiće, miješane s većim, kao zvjezdastim, sve smeđe boje. Navodno, hrana je dobra za gastritis. Zna li možda itko o kakvoj bi se vrsti hrane radilo? Pas je obožava, a s gospođom ne mogu stupiti u kontakt. Unaprijed hvala
Smotaca je offline
Citiraj i odgovori
Odgovor

Trenutno aktivnih korisnika: 1 (članova:0; gostiju:1)

Alati tema
Načini prikaza
Linearno Linearno

Pravila
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete umetati privitke
Ne možete ažurirati Vaše postove

BB code je Uključen
Smajlići su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kod je Isključen
Skoči na forum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je 08:00.