Natrag   Pet centar forum > Sve o psima... > Za početnike
Registracija FAQ Lista članova Kalendar Traži Današnji postovi Označi forume kao pročitane

Za početnike Ukoliko ste po prvi puta sretni vlasnik psa, ovdje možete postaviti osnovna pitanja o navikavanju na novi dom, osnovnom odgoju štenaca, šetnjama, učenju na obavljanje nužde i sl.

Odgovor
Alati tema Načini prikaza
Nepročitano 13.05.2010., 10:50
zaratinka
Junior korisnik
Registracija: 03.2008
Dob: 36
Reputacija: 0
zaratinka ima pozitivnu reputaciju
Default Labrador Retriver ili Zlatni Retriver

Ovo pitanje ste vjerojatno čuli već milijun puta pa eto,da ga i ja postavim još jedan put. Tražila sam po internetu sve o ovim pasminama i puno me toga zbunilo. Naime,znam da ponašanje, osim o pasmini ,ovisi i o vlasniku ali ipak me zanima Vaše mišljenje. Čitala sam da su Zlatni R. 3. po br. ugriza u SAD-u.
Imam namjeru kupiti štene,naravno u uzgajivačnici.Razmišljam o Labrador Retriveru ili Zlatnom Retriveru.Po karakteru su to slične pasmine ali me zanima koja je pogodnija i mirnija. Imam 2 djece(13 i 8). Živimo u obiteljskoj kući sa ogromnom okućnicom,Dalmacija. (Pas ne bi spavao u dvorištu ali bi ipak većinu vremena provodio vani s nama).Imamo 4. god. starog mješanca-manja vrsta.Ne tražimo psa čuvara već obiteljskog.
Molim savjet kojeg da uzmemo. Da mogu uzela bih oba jer su mi jednako lijepi.Totalno sam neodlučna.Znam samo da ćemo uzeti ženku.
Zahvaljujem,Ines.
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 13.05.2010., 11:12
*Katy*
Moderator
Registracija: 04.2009
Reputacija: 42
*Katy* je na putu prema slavi*Katy* je na putu prema slavi

I ja volim te dve rase.Ipak sam više vezana za labradore.Ne znam zašto.Ali tako je.I jedan i drugi pas su ti dobri porodični psi.Zavisi od tebe koji ćeš uzeti.Ali ako već tražiš pomoć bolje je da ti kažem šta treba da se radi kod labradora.Mislim,nisam toliko dobra u poznavanju zlatnih retrivera.A neko ti može reći nešto o zlatnim retriverima,i onda ti proceni koji ti više odgovara. Mislim da je tako najbolje.
Labrador retriver je porodični pas.On voli šetnje.I trebalo bi da ga šetaš svaki dan,da bi imao normalan broj kilograma. Nije agresivan,ne ujeda.Voli decu.Ne smetaju mu drugi psi(barem ja tako mislim,iz poznavanja te rase,iako je nisam imala).Voli loptice.hahaha To je za njih normalno!Vole da plivaju,potrebne su im aktivnosti.Takođe,mnogo vole da se igraju.To nije pas za lanac.Kao ni bilo koji drugi pas.Problem koji se javlja kod njih je displazija kukova.To je najčešći problem kod njih i ostalih većih rasa.Sigurno znaš da ima raznih boja ove rase:crna,braon,žuta(ima i bela,ne potpuno),boja lisice.
Dobro treniran, labrador je jedan od najodgovornijih, najposlušnijih i najtalentovanijih rasa na svetu.To sam našla na Vikipediji.
Evo još nešto što sam tamo našla:Veoma su društveni, nežni, pametni, snažni i dobre narav.
I labradori se generalno smatraju za dobre čovekove prijatelje svih starosnih doba (uključujući visok nivo tolerancije i strpljenja za decu),i to ih čini odličnim radnim psima. Ovi psi su veoma lojalni i odlični su za malu decu.

Zaštitimo životinje!Pomozite i vi!

♥ ♥ ♥ Forever in my heart ♥ ♥ ♥

Blecky-R.I.P.
Žućo-vrati se,čekam te!
*Katy* je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 13.05.2010., 11:51
zaratinka
Junior korisnik

Citat:
Autor: *Katy* Pregledaj postove
I ja volim te dve rase.Ipak sam više vezana za labradore.Ne znam zašto.Ali tako je.I jedan i drugi pas su ti dobri porodični psi.Zavisi od tebe koji ćeš uzeti.Ali ako već tražiš pomoć bolje je da ti kažem šta treba da se radi kod labradora.Mislim,nisam toliko dobra u poznavanju zlatnih retrivera.A neko ti može reći nešto o zlatnim retriverima,i onda ti proceni koji ti više odgovara. Mislim da je tako najbolje.
Labrador retriver je porodični pas.On voli šetnje.I trebalo bi da ga šetaš svaki dan,da bi imao normalan broj kilograma. Nije agresivan,ne ujeda.Voli decu.Ne smetaju mu drugi psi(barem ja tako mislim,iz poznavanja te rase,iako je nisam imala).Voli loptice.hahaha To je za njih normalno!Vole da plivaju,potrebne su im aktivnosti.Takođe,mnogo vole da se igraju.To nije pas za lanac.Kao ni bilo koji drugi pas.Problem koji se javlja kod njih je displazija kukova.To je najčešći problem kod njih i ostalih većih rasa.Sigurno znaš da ima raznih boja ove rase:crna,braon,žuta(ima i bela,ne potpuno),boja lisice.
Dobro treniran, labrador je jedan od najodgovornijih, najposlušnijih i najtalentovanijih rasa na svetu.To sam našla na Vikipediji.
Evo još nešto što sam tamo našla:Veoma su društveni, nežni, pametni, snažni i dobre narav.
I labradori se generalno smatraju za dobre čovekove prijatelje svih starosnih doba (uključujući visok nivo tolerancije i strpljenja za decu),i to ih čini odličnim radnim psima. Ovi psi su veoma lojalni i odlični su za malu decu.
Hvala ti puno na brzom i temeljitom odgovoru.
To sam i ja našla na Wikipediji a gotovo identično piše i za Zlatne(osim boje,dužine dlake i još nekih sitnica).Pas je veliko zadovoljstvo ali i velika obveza.Zbog nasljednih bolesti tipa displazije kukova,koljena i problema s očima,odlučila sam da psa kupim u provjerenoj uzgajivačnici. Ali toliko sam neodlučna...kojeg od ove dvije pasmine. Please help
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 13.05.2010., 19:08
*Katy*
Moderator

Ne znam šta još da kažem...Samo ovo:ti najbolje možeš da odlučiš.Koji pas ti se više sviđa?I za koju rasu od te dve imaš sve što he potrebno?Mislim,možeš da pružiš sve što je potrebno.Samo o tome razmisli.I,narano,o osobinama,manama,bolestima... Srećno!

Blecky-R.I.P.
Žućo-vrati se,čekam te!
*Katy* je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 14.05.2010., 10:07
Lara95
Aktivan korisnik
Dob: 19
Reputacija: 12
Lara95 ima pozitivnu reputaciju

i ja sam isto bila neodlučna u vezi te dvije pasmine,no odabrala sam labradora (:
Lara95 je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 14.05.2010., 20:39
Tessi
Aktivan korisnik
Registracija: 08.2009
Reputacija: 13
Tessi ima pozitivnu reputaciju

Labrador i zlatni retriever su lovacki psi,to su ljudi u medjuvremenu vec skoro zaboravili zato sto su postali vrlo popularni.Taj lovacki instinkt se primjecuje i kod jedne i kod druge pasmine.Biti ce zaista jako zahvalni ako se mogu setati u sumi,valjati u blatu i naravno aportirati razne predmete.Odlicni su obiteljski psi i jos nisam nikad cula da su retrieveri ikada bili agresivni prema ljudima.Od moje kujice najbolja frendica tj.BFF(best friends forever)je jedna crna labradorica i zaista je divna i draga,iako ide redovito u lov jos uvijek ima par kilica viska tako da se mora paziti na prehranu kod labradora.
Sto se tice nasljednih bolesti moras izabrati odgovorne uzgajivace.Pogledaj stranicu Happy Company uzg.stavrno imaju jako lijepe pse.Ja sam ih srela kad sam izlagala svoju kuju zaista su najljepsi zlatni retriveri koje sam ikad vidjela.

Pozdrav!
Tessi je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 14.05.2010., 22:04
Suza
Forumski veteran
Registracija: 11.2009
Suza je na putu prema slavi

Pitaš za mišljenja, pa evo ti i moje
Bila sam u sličnoj situaciji...ono što mi je prevagnulo da odaberem labradora je to da je manje zahtjevan što se tiće dlake od zlatnog retrivera. Čisto prilikom šetnje šumom prijašnja iskustva sa pasminama duže dlake su uvijek donosila i određene poteškoće, kojih kod labradora nema! Kod labradora me jedino mučio problem s viškom kilograma, ali uz dovoljno aktivnosti i pažljive prehrane, to se da regulirati.
Iako obožavam obje pasmine, prevagnulo je i to što znam nekoliko zlatnih retrivera s problemima u ponašanju, dok niti jednog takvog labradora ne znam...ali to je opet stvar odgoja, dresure i socijalizacije! Eto, labrador je moj konačan odabir!
Sretno s odabirom i svakako nam javi svoj konačni odabir!
Suza je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 09:37
zaratinka
Junior korisnik

Citat:
Autor: Tessi Pregledaj postove
Labrador i zlatni retriever su lovacki psi,to su ljudi u medjuvremenu vec skoro zaboravili zato sto su postali vrlo popularni.Taj lovacki instinkt se primjecuje i kod jedne i kod druge pasmine.Biti ce zaista jako zahvalni ako se mogu setati u sumi,valjati u blatu i naravno aportirati razne predmete.Odlicni su obiteljski psi i jos nisam nikad cula da su retrieveri ikada bili agresivni prema ljudima.Od moje kujice najbolja frendica tj.BFF(best friends forever)je jedna crna labradorica i zaista je divna i draga,iako ide redovito u lov jos uvijek ima par kilica viska tako da se mora paziti na prehranu kod labradora.
Sto se tice nasljednih bolesti moras izabrati odgovorne uzgajivace.Pogledaj stranicu Happy Company uzg.stavrno imaju jako lijepe pse.Ja sam ih srela kad sam izlagala svoju kuju zaista su najljepsi zlatni retriveri koje sam ikad vidjela.

Pozdrav!
Hvala puno na odgovoru.Definitivno se slažem da psa treba uzeti u uzgajivačnici da se smanji rizik od nasljednih bolesti.
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 09:51
zaratinka
Junior korisnik

Citat:
Autor: Suza Pregledaj postove
Pitaš za mišljenja, pa evo ti i moje
Bila sam u sličnoj situaciji...ono što mi je prevagnulo da odaberem labradora je to da je manje zahtjevan što se tiće dlake od zlatnog retrivera. Čisto prilikom šetnje šumom prijašnja iskustva sa pasminama duže dlake su uvijek donosila i određene poteškoće, kojih kod labradora nema! Kod labradora me jedino mučio problem s viškom kilograma, ali uz dovoljno aktivnosti i pažljive prehrane, to se da regulirati.
Iako obožavam obje pasmine, prevagnulo je i to što znam nekoliko zlatnih retrivera s problemima u ponašanju, dok niti jednog takvog labradora ne znam...ali to je opet stvar odgoja, dresure i socijalizacije! Eto, labrador je moj konačan odabir!
Sretno s odabirom i svakako nam javi svoj konačni odabir!
I tebi puno hvala na odgovoru.
Moram priznati da mi je Zlatni retriver malčice ljepši ali isto tako moram uzeti u obzir i druge stvari(kao što si rekla,njihova dlaka). Moje obitelj puno vremana provodi u prirodi;što zbog posla(masline,polje i sl),što zbog užitka(more,Paklenica...).Pas bi naravno uvijek išao s nama.Velik su problem čičci kojih ima na milijun i jako se teško vade iz dlake-mislim da bi bila noćna mora iščetkavati dugodlakog psa.
Sve mi se čini da ćemo se odlučiti na Labradora i to čokoladnog(ako ne bude onda mogu i crni ili smeđi);ženku koju ćemo sterilizirati.I naravno samo iz uzgajivačnice.
Koliko se unaprijed treba "rezervirati" štene i koju biste mi uzgajivačnicu preporučili-nažalost ove iz Slavonije ne dolaze u obzir jer su nam predaleko.
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 09:56
*Katy*
Moderator

Citat:
Odlicni su obiteljski psi i jos nisam nikad cula da su retrieveri ikada bili agresivni prema ljudima.
Nisam ni ja...Ali mene je iznenadilo ponašanje jednog zlatnog retrivera.Ipak,možda i nije toliko zato što je bio na ulici.Verovatno napušten.Bio je prelep!Ja sam htela da ga pomazim,ali onda je počeo da reži.Ja mislim da je na mene,ili možda nije..Ali izgledalo je kao da je lajao i režao na mene.Sigurno (99%)je bio napušten.Ali,uglavnom to su dobri psi.

Blecky-R.I.P.
Žućo-vrati se,čekam te!
*Katy* je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 11:53
Suza
Forumski veteran
Registracija: 11.2009
Suza je na putu prema slavi

E tocno znam o cemu govoris...mi smo u Istri, imamo masline, lozu, uglavnom polje...blizu je i more...i definitivno nemoj uzimat psa s dugom dlakom ako ga tamo mislis vodit! Sa skotskim ovcarom smo se jako namucili! Labrador je za to idealan! A voli biti u drustvu i u prirodi...rado ce vas pratiti u navedenim aktivnostima! Sretno!
Stene ne moras rezervirati uvijek ranije...ovisi o uzgajivacnici i potraznji! Ponekad mozes, ali ako ih je dosta, nije problem! A i nekako su muzjaci trazeniji, pa sa zenkom neces imati puno problema u potrazi...
Suza je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 11:56
Tessi
Aktivan korisnik
Registracija: 08.2009
Tessi ima pozitivnu reputaciju

Moram priznati da su mi zlatni retrieveri nešto ljepši od labradora.
Evo uzgajivačnice:Labrador retriever (na Hvaru) www.old-yeller.com
I zlatni retrieveri www.happycompany.hr
Sretno i nadam se da sam mogla malo pomoći!
Pozdrav!
Tessi je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 18:38
zaratinka
Junior korisnik

Citat:
Autor: Suza Pregledaj postove
E tocno znam o cemu govoris...mi smo u Istri, imamo masline, lozu, uglavnom polje...blizu je i more...i definitivno nemoj uzimat psa s dugom dlakom ako ga tamo mislis vodit! Sa skotskim ovcarom smo se jako namucili! Labrador je za to idealan! A voli biti u drustvu i u prirodi...rado ce vas pratiti u navedenim aktivnostima! Sretno!
Stene ne moras rezervirati uvijek ranije...ovisi o uzgajivacnici i potraznji! Ponekad mozes, ali ako ih je dosta, nije problem! A i nekako su muzjaci trazeniji, pa sa zenkom neces imati puno problema u potrazi...
Hvala ti puno.
Od malih nogu sam imala pse i to uvijek mužjake,mješance-pokupljene s ulice ili uzete od raznraznih ljudi koji su ih se pokušavali riješiti.
Da ne dužim...odlučili smo ovog puta uzeti čistokrvnog psa i to ženku-po prvi put u životu.
Nemoj me krivo shvatiti ali pun mi je kufer mužjaka
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 19:19
Lara95
Aktivan korisnik
Reputacija: 12
Lara95 ima pozitivnu reputaciju

Mužjaci su vrlo tvrdoglavi i teže ih je izdresirat(barem u mojem slučaju). Imam mužjaka labradora starog godinu dana i nešto više ( 6.5 ). Već dok ima recimo otpr. 6 mj. spolno je zreo,i dovodi se u napast da recimo zajaši na tebe Ženke su poslušnije.. Što se dlake tiče,u pet centru možeš kupiti četku ( imaš raznih vrsta ). Savjetujem ti da upitaš prodavača za tvoju vrstu psa.. Dovoljno je 2 puta na tjedan da se očetka.. sada u vrijeme linjanja,skoro svaki dan četkanje se preporučuje. Iako ti se čini da labrador nema TOLIKO dlake,vjeruj mi,ima ( al nije strašno ) xP. Pripaziti na količinu hrane koju unosi u organizam. Teško ti je odoljeti na onaj njihov pogled da se rastopiš,al nemoj posustajat. mah,uglavnom ništa strašno. Samo maleckom pruži dovoljno ljubavi i zabave. Ako te što bude zanimalo slobodno pitaj
Lara95 je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 15.05.2010., 20:28
zaratinka
Junior korisnik

Citat:
Autor: Lara95 Pregledaj postove
Mužjaci su vrlo tvrdoglavi i teže ih je izdresirat(barem u mojem slučaju). Imam mužjaka labradora starog godinu dana i nešto više ( 6.5 ). Već dok ima recimo otpr. 6 mj. spolno je zreo,i dovodi se u napast da recimo zajaši na tebe Ženke su poslušnije.. Što se dlake tiče,u pet centru možeš kupiti četku ( imaš raznih vrsta ). Savjetujem ti da upitaš prodavača za tvoju vrstu psa.. Dovoljno je 2 puta na tjedan da se očetka.. sada u vrijeme linjanja,skoro svaki dan četkanje se preporučuje. Iako ti se čini da labrador nema TOLIKO dlake,vjeruj mi,ima ( al nije strašno ) xP. Pripaziti na količinu hrane koju unosi u organizam. Teško ti je odoljeti na onaj njihov pogled da se rastopiš,al nemoj posustajat. mah,uglavnom ništa strašno. Samo maleckom pruži dovoljno ljubavi i zabave. Ako te što bude zanimalo slobodno pitaj
Imam doma mješanca starog 4g.Kratkodlaki je a ja ga četkam svaki dan .Dlaka mu je tada sjajnija a i manje mu otpada po kući.
Dali grješim ako ga četkam svaki dan?Meni je to uz igru,šetnju i hranjenje još jedan način da se zbližimo a on ionako uživa. Mogao bi tako satima.
A jede svašta ali se ne deblja pa ću morati dobro pripaziti na Labradora kad ga kupimo.Pogotovo što je mislimo sterilizirati(kažu da su onda još sklonije debljanju).
Sjetiću se ja još toga-znam poprilično zapilati kad se nečega uhvatim,pa ću vas i pitati...
zaratinka je offline
Citiraj i odgovori
Odgovor

Trenutno aktivnih korisnika: 1 (članova:0; gostiju:1)

Alati tema
Načini prikaza
Linearno Linearno

Pravila
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete umetati privitke
Ne možete ažurirati Vaše postove

BB code je Uključen
Smajlići su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kod je Isključen
Skoči na forum

Slične teme
Tema Autor teme Forum Odgovora Zadnji post
Labrador retriver Lily Pasmine, uzgoj i izložbe pasa 1402 04.04.2014. 22:04
labrador/retriver nemesea Ljubimci koji traže novi dom i vlasnici koji traže ljubimce 7 29.07.2009. 11:24
Zlatni Retriver - LAKI mnadmin Moj ljubimac je najljepši! 7 20.05.2009. 14:31
zlatni retriver drakce Ljubimci koji traže novi dom i vlasnici koji traže ljubimce 0 27.10.2008. 23:07
zlatni retriver petricaa Ljubimci koji traže novi dom i vlasnici koji traže ljubimce 0 05.06.2008. 20:17

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je 02:46.