Natrag   Pet centar forum > Sve o psima... > Školovanje, ponašanje...
Registracija FAQ Lista članova Kalendar Traži Današnji postovi Označi forume kao pročitane

Školovanje, ponašanje... Kako osigurati sretne susjede, kako zanemariti neodoljivi miris smeća u parku i slične tajne majstora dresure.

Odgovor
Alati tema Načini prikaza
Nepročitano 26.11.2011., 11:38
*Katy*
Moderator
Registracija: 04.2009
Reputacija: 41
*Katy* je na putu prema slavi*Katy* je na putu prema slavi

Ovako,moje pitanje je kako da ga naučim da jede samo uz moju dozvolu i da ne jede sa poda.Znači,da se smiri kad mu dajem hranu i mirno čeka dozvolu da jede.Komšije mu bacaju sve što ne valja i kako da im objasnim da to ne valja???On bi samo jeo.A kad jede,može da me iscepa skroz.Onda bi mi i ruke pojeo.
Kako ga smiriti tokom jela?Kako ga naučiti da jede samo ono što mu ja dajem?

Uspela sam da ga nateram da ceka mirno za hranu.Kad mu stavim ispred njega,on ceka,i kad vidim da je sve lepo uradio,dam mu da jede.Ali,kako da ne jede ono sto mu bacaju u dvoriste?Ne znam da li je uopste moguce da to nauci?!

Zaštitimo životinje!Pomozite i vi!

♥ ♥ ♥ Forever in my heart ♥ ♥ ♥

Blecky-R.I.P.
Žućo-vrati se,čekam te!

Posljednji ažurirao: Ajujana : 26.11.2011. u 21:17. Razlog: spajanje postova
*Katy* je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 26.11.2011., 18:26
PetLover
Forumski veteran
Registracija: 02.2010
Reputacija: 30
PetLover ima pozitivnu reputaciju

Retriveri su vrlo proždrljiva pasmina, možda malo manje od labradora.
Prvo ga nauči, da čim je hrana u tvojim rukama, tvoja je! Dakle, stavi zdjelicu s hranom na pod, no nemoj micati ruke s zdjelice. Ukoliko se štene približi, daj mu improvizirani ugriz za vrat kao Cesar Millan. Nemoj da taj "ugriz" traje malo duže i da bude presnažan, samo ga iznenadi, dotakni mu vrat. Onda se odmakni od zdjelice i neka mu to bude znak da smije jesti. Tako vježbaj s njime.
Ja sam sa svojom labradoricom vježbala da uzme keksić na zapovijed i da, dok držim zdjelicu u ruci, mora me pogledati u oči (ne smije biti fokusirana na hranu toliko) i to je znak da joj dadem hranu.

Za naučiti psa da ne jede od neznanaca je jako teško, trebaš razviti čvrstu povezanost sa svojim psom. Upozori susjede da to nije njihov pas, da ga ne mogu i ne smiju hraniti i time spomeni kako je začinska, ljudska hrana opasna za pse. Upoznala sam curu koja je imala mješanku laba, kujica je pojela hranu koju su joj davali susjedi i jedva se izvukla da ne ugine, pa je cura kupila onaj hladni sprej, onu ogrlicu te joj to stavila. Angažirala je neke susjede i rodbinu da joj bacaju kruh i raznu začinsku hranu, svaki put kad se kujica približila ogradi kod koje je bila ta hrana, dobila je hladan sprej u vrat te ju je to prepalo. Meni se to čini nekako okrutnim.
Nepročitano 27.11.2011., 12:29
*Katy*
Moderator
Registracija: 04.2009
Reputacija: 41
*Katy* je na putu prema slavi*Katy* je na putu prema slavi

Citat:
Retriveri su vrlo proždrljiva pasmina, možda malo manje od labradora.
Prvo ga nauči, da čim je hrana u tvojim rukama, tvoja je! Dakle, stavi zdjelicu s hranom na pod, no nemoj micati ruke s zdjelice. Ukoliko se štene približi, daj mu improvizirani ugriz za vrat kao Cesar Millan. Nemoj da taj "ugriz" traje malo duže i da bude presnažan, samo ga iznenadi, dotakni mu vrat. Onda se odmakni od zdjelice i neka mu to bude znak da smije jesti. Tako vježbaj s njime.
Ja sam sa svojom labradoricom vježbala da uzme keksić na zapovijed i da, dok držim zdjelicu u ruci, mora me pogledati u oči (ne smije biti fokusirana na hranu toliko) i to je znak da joj dadem hranu.
Upravo tako sam i radila i uspela sam.Čekao je da mu dozvolim da jede,a posudica je bila ispred njegove njuške. To sam naučila gledajući Cesara.I ovo što si ti rekla da ne bude fokusiran na hranu,dobro si rekla.Ja ga malo dodatnem čim previše gleda u nju.Kad se skroz smiri,dam mu da jede.U početku išla mu je voda na usta koliko je hteo da jede,e onda se smirio.Sve u svem,hvala ti što si se potrudila i napisala mi ovo,sad bar znam da radim sve dobro.

Citat:
Za naučiti psa da ne jede od neznanaca je jako teško, trebaš razviti čvrstu povezanost sa svojim psom. Upozori susjede da to nije njihov pas, da ga ne mogu i ne smiju hraniti i time spomeni kako je začinska, ljudska hrana opasna za pse. Upoznala sam curu koja je imala mješanku laba, kujica je pojela hranu koju su joj davali susjedi i jedva se izvukla da ne ugine, pa je cura kupila onaj hladni sprej, onu ogrlicu te joj to stavila. Angažirala je neke susjede i rodbinu da joj bacaju kruh i raznu začinsku hranu, svaki put kad se kujica približila ogradi kod koje je bila ta hrana, dobila je hladan sprej u vrat te ju je to prepalo. Meni se to čini nekako okrutnim.
Uh,i meni se to čini surovo.Oni su mu do sada davali,čini mi se,koske.Koske i nisu toliko loše,čak su i dobre za zube,ali ne valja da jede svaki čas,ja sam mu odredila vreme kada jede,nekad ga nagradim granulom kad dobro uradi nešto,ali ima 4 obroka dnevno,a ako mu oni bacaju ima oko 6.Dok mu daju koske,ok je,ali ako krenu nešto drugo....

Zaštitimo životinje!Pomozite i vi!

♥ ♥ ♥ Forever in my heart ♥ ♥ ♥

Blecky-R.I.P.
Žućo-vrati se,čekam te!
*Katy* je offline
Citiraj i odgovori
Odgovor

Trenutno aktivnih korisnika: 1 (članova:0; gostiju:1)

Alati tema
Načini prikaza
Linearno Linearno

Pravila
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete umetati privitke
Ne možete ažurirati Vaše postove

BB code je Uključen
Smajlići su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kod je Isključen
Skoči na forum

Slične teme
Tema Autor teme Forum Odgovora Zadnji post
Kad Lola želi u šetnju... Lotta & Lola Školovanje, ponašanje... 16 27.12.2011. 10:05
Nessa labradorica želi sanjat Labradorica19 U čekaonici: pričajmo o zdravlju 6 07.06.2011. 16:30
kako naučiti tvora da ne grize? Tea&Luxy Tvorovi 10 19.08.2010. 22:59
ako netko želi udomiti tornjaka dorica Ljubimci koji traže novi dom i vlasnici koji traže ljubimce 3 14.09.2009. 19:21
Ako netko želi kunića... laksmi Kunići 1 10.04.2009. 09:20

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je 04:19.