Natrag   Pet centar forum > Akvaristika > Akvariji i akvarijska oprema
Registracija FAQ Lista članova Kalendar Traži Današnji postovi Označi forume kao pročitane

Akvariji i akvarijska oprema Kakav akvarij imate i koju opremu koristite? Želite li podijeliti svoje (ne)zadovoljstvo s drugima ili pitati iskusnije prije nabavke nove opreme?

Odgovor
Alati tema Načini prikaza
Nepročitano 08.04.2008., 20:11
vrtlar
Aktivan korisnik
Registracija: 03.2008
Reputacija: 0
vrtlar ima neutralnu reputaciju
Smile Hranjenje riba u akvariju i ostalo

Imam miroljubive toplovodne ribe ikrašice u akvariju,vole biljnu hranu i mesnu, Pitanje moje je: S obzirom da kanim staviti sijamske algare da mi pojedu alge s čime hraniti ribe i koju količinu davati? Kako da algar svaki puta obavlja svoj posao,bilo da se pojave zelene ili crne alge?
Nabavio sam u Zagrebu u Belugo zoo dućanu preparat u obliku filtra GREEN-X koji eliminira fosfate. U pakovanju ima tri vrećice. Jedna je za 100 lit. vode. Rok djelovanja vrećica je 3 mjeseca. Nakon toga se bacaju i kupuju nove. Stavlja se na vrh filtra ako stane. Ja srećom imam podni, vanjski filter od firme tetra u obliku kante sa pregradama i na vrh sam stavio dvije vrećice green-x jer imam 200 lit vode u akvariju. Jedamput tjedno stavljam 5 čepića na moju litražu Preparata u tekućini NUTRAFIN CYCLE. To je biološki dodatak za čistu vodu za morski i slatkovodni akvarij. Izbacio sam aktivni ugljen koji djeluje dva tjedna,poslije toga vraća nečistoće u akvarij i treba ga mijenjati redovito. Filozofija akvahttp://www.pet-centar.hr/forum/editpost.php?do=editpost&p=8547
Ažuriraj/obriši porukuristike je održavati akvarijprirodno čiatim i zadravim ne narušavajući biološku ravnotežu vode i gram pozitivnih bakterija. Stoga perite dijelove filtra i ostalih djelova u akvariju sa akvarijskom vodom jer ispiranje filtera i ostalih djelova akvarija sa vodom iz slavine nije baš zdravo zbog klora. Klor ubija grm pozitivne bakterije. Ko ima podni vanjski filter neka ne ispire keramiku jer ispire bakterije gram oozitivne i treba neko vrijeme dok se one ponovo tamo formiraju. Zagrebčani akvaristi i ljubitelji ostalih kućnih ljubimaca kopujte u Belugu iza tržnice na Kvatriću. Definitivno najbiolji dućan,s najboljom ponudom i najzdravijom ribom u gradu.

Posljednji ažurirao: vrtlar : 08.04.2008. u 20:40.
vrtlar je offline
Citiraj i odgovori
Nepročitano 23.04.2008., 11:30
ribica
Forumski veteran
Registracija: 12.2007
Reputacija: 17
ribica ima pozitivnu reputaciju

Posjetite novi blog o akvaristici!Obavezno ostavite svoje prijedloge,savjete i iskustva itd.=)
ADRESA: http//xxaquaworldxx.blog.hr
------------------------
Aqua world
ribica je offline
Citiraj i odgovori
Odgovor

Trenutno aktivnih korisnika: 1 (članova:0; gostiju:1)

Alati tema
Načini prikaza
Linearno Linearno

Pravila
Ne možete otvarati nove teme
Ne možete odgovarati na postove
Ne možete umetati privitke
Ne možete ažurirati Vaše postove

BB code je Uključen
Smajlići su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kod je Isključen
Skoči na forum

Slične teme
Tema Autor teme Forum Odgovora Zadnji post
Koja je ovo riba? Matea Akvarijske ribe i biljke 18 01.02.2010. 23:26
Riba Klaun!! Lory Akvarijske ribe i biljke 7 12.04.2008. 20:14

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je 08:56.